Autor Zpráva
mates
Profil *
Psal jsem stránku http://bojkovjan.wokna.cz. Je to validní xhtml 1.0 strict, kódování jsem použil UTF-8. Nevím proč, ale na stránce občas blbne diakritika (zobrazí se čtverečky), po reloadu je to ale už ok. Prosím o radu, nemám tušení čím by to mohlo být. Ještě mám dotaz, jak je to s php a utf-8, dají se používat stejné funkce na práci s řetězci?
Marty
Profil
Pokud taháš data z databáze (nebo ze souboru) měl by si mít data v ní uložené ve stejném kódování jako je stránka.

Problém s UTF-8 je právě ten, že některé funkce na práci s řetězci, tady nefungují, příkladem může být funkce strtolower(). Problémy ale nastávají zejména při práci s českou diakritikou.
mates
Profil *
A kdybych to psal v jiném kódování než v utf-8, třeba v iso, tak bych musel na začátku deklarovat xml hlavičku, je tak? Pak bych na začátku neměl doctype, a ie by běžel v quirk módu, což samozřejmě nechci. Jak se to řeší?
Marty
Profil
Tak to bohužel nevím, zda by to xml hlavička vyřešila, mám ale obavy, že s tímhle by si také neporadila.

Nicméně všechny data (externí texty, css, atd ...) by měly být v jednom a tom samém kódování, kompabilita je pak zaručena.
mates
Profil *
Už jsem z toho blbý. Potřebuji to vysvětlit jak to je. Stránky chci nadále psát v xhtml, samozřejmě validní se vším všudy. AFAIK pokud použiji jiné kódování než UTF-8 tak musím na začátku deklarovat <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>. Ovšem tohle posune definici DOCTYPE až na druhý řádek, a potom jede IE ve starém quirk módu, což je pro mě nežádoucí. Jak se to pak řeší?
Marty
Profil
AFAIK pokud použiji jiné kódování než UTF-8 tak musím na začátku deklarovat <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>.

Ano, to musíte.

Ovšem tohle posune definici DOCTYPE až na druhý řádek, a potom jede IE ve starém quirk módu, což je pro mě nežádoucí. Jak se to pak řeší?

Zkoušel jsem nedávno ladit jeden web a zobrazoval se stejně v quirk, tak i ve standardním módu. Čili řešením je udělat web tak, aby zvládl obojí.

Pokud je ale po reloadu stránky vše o.k. bude spíše chyba na straně prohlížeče ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0