Autor Zpráva
Dtx
Profil *
Zdravím. Dělám transformaci z XML do HTML pomocí XLST šablony. Nutno podotknout, že jsem začátečník, tak se předem omlouvám na otázku na možná triviální problém.
Problém:

Do XML láduju data, která obsahují HTML tagy (např. <p>...</p> a jiné). Na tvorbu používám v PHP knihovnu XMLWriter, která tyto tagy (zřejmě správně) převede na HTML entity. Z tagu <p> tedy vznikne &lt;p&gt;. Problém je, že po transformaci v XSLT jsou tyto znaky ve výsledném souboru v prohlížeči zobrazeny jako text <p>, místo aby to prohlížeč interpretoval jako tag odstavec. Což je zřejmě v pořádku, protože dostává encodované entity. Já si teď lámu hlavu s tím, jak tyto entity dekódovat zpět na html tagy, tedy aby se z &lt; stalo opět <. Toto se má zřejmě dít v XSLT šabloně? Může někdo poradit jak na to?
_es
Profil
Dtx:
tagy (zřejmě správně) převede na HTML entity. Z tagu <p> tedy vznikne &lt;p&gt;.
Ako to tak môže byť správne?
Ako by sa potom odlíšil odstavec od textu <p>, zapísaného pomocou entít, v zdrojovom kóde HTML?
Dtx
Profil *
No dobře, tak to není správně. Každopádně nemůžu donutit ten XMLWriter, aby to do těch entit neenkódoval. Je tedy nějaká možnost, to zpětně v xslt šabloně dekódovat?
Dtx
Profil *
Dobrý, už jsem na to přišel. Bylo potřeba užít parametr disable-output-escaping="yes"

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0