Autor Zpráva
klokyn
Profil
Keď kontrolujem svoj externí CSS, nehádže mi errors ale tieto warnings:

You have no color with your background-color : body
Redefinition of margin-top : #envelope
You have no color with your background-color : #menu
Same colors for color and background-color in two contexts #pata and h2

Čo to znamená?
centi
Profil
You have no color with your background-color : body a You have no color with your background-color : #menu
Pre body mas nadefinovanu vlastnost 'background-color', ale nemas nadefinovanu 'color'. Ked nastavis jednu z nich, odporuca sa nastavit hned aj druhu, pretoze sa moze stat, ze ma niekto nastavene ine defaultne farby v prehliadaci a jeho farby by sa blbo zobrazovali s tvojimi.
Napr.: nastavis background-color: blue; a ja budem mat v prehliadaci nastavenu defaultnu farbu pisma na modru, tak neuvidim nic, pretoze bude modre pismo na modrom pozadi.

Redefinition of margin-top : #envelope
Tento warning znamena, ze vlastnost margin-top si uz pre element #envelope niekde skor nastavil a teraz sa ju snazis znova zadefinovat (a teda prepisat).

Same colors for color and background-color in two contexts #pata and h2
Tu som si nie velmi isty, ale myslim, ze bud:
- mas pre element #pata a h2 nastavene rovnake farby a teda by si ich mohol zapisat skratene pre oba elementy naraz,
alebo:
- mas rovnake farby pisma a pozadia a teda nie je text na pozadi vidno

Mozno by to chcelo aj ukazku toho kodu, inak toto vysvetlenie nemusi 100% sediet.
klokyn
Profil
Ďakujem už je všetko validné :-)
daneel
Profil
Doplňovat barvu písma-pozadí nemusíš, warning není chyba, pokud teda víš, že máš zajištěnou barvu podkladu, třeba body -> průhledný pozadí prvku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0