Autor Zpráva
domeon
Profil
Zdravím,
mám stránku tvořenou z větší části z css3.
Zkusil jsem tedy stránku dát do validatoru W3C a hned mi tam naskočilo asi 700 chyb.
Jedna z nejčastějších chyb byla například v okulacených rozích, které byly speciálně napsány pro webkit, firefox a klasicky a W3C psalo, že hodnota pro Firefox není platná atd...

-moz-border-radius: 5px;
-webkit-border-radius: 5px;
border-radius: 5px;

Další chybou bylo například gradient který byl optimalizovat pro staré a nové prohlížeče. Tady byla také chyba s neplatný hodnotami.
Jak dělat stránky, tak aby byly podle standartu? Myslím že by se to dalo obejít, kdyby se použily v celém css pouze obrázky.
Moderátor Joker: Dopsal jsem do titulku validátor, aby bylo jasné, že debata není o smyslu W3C jako konsorcia
ShiraNai7
Profil
A validita CSS je ti přesně k čemu? Že používáš vlastnosti které jsou browser-specific na tom bych neviděl nic špatného. Nikde tim nic nerozbiješ a nejedná se o nějakou hnusnou praktiku. Mi dlouho vadily "chyby" a upozornění na "špatné" CSS vlastnosti ve web developer toolbaru ale pak jsem se na to vykašlal. Šlo taky právě o ty browser-specific vlastnosti.
Joker
Profil
domeon:
Validátor jen porovnává CSS se specifikací.
Například hodnoty -moz-border-radius a -webkit-border-radius ve specifikaci CSS3 neexistují.

Myslím že by se to dalo obejít, kdyby se použily v celém css pouze obrázky.
To je lepší varianta nepoužívat validátor.
Validátor je nástroj, který má sloužit kodérovi, nikoliv kodér validátoru.
Smysluplné použití validátoru je vyhledání potenciálně problematických konstrukcí, přičemž kodér pak rozhodne, jestli je změnit nebo nechat.
Čili neměnit danou deklaraci přestože způsobuje červenou hlášku ve validátoru může být někdy správné rozhodnutí.

S přístupem „Červená hláška = odstranit daný řádek“ je lepší validátor nepoužívat vůbec.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Smysluplné použití validátoru je vyhledání potenciálně problematických konstrukcí
Nutno podotknout, že tvůrci validátoru ho zamýšlejí spíš jako nástroj k potírání nevalidních konstrukcí. Chybové hlášky jsou příliš strohé, chybí vysvětlení…
Specifikace CSS je napsaná tak, že jednak definuje gramatickou správnost (která je přiměřeně otevřená neznámým možnostem budoucna i výmyslům prohlížečů) a jednak validitu. Potenciálně problematické je porušení gramatiky, byť i to už má dodefinované chování. Neznámá vlastnost problém nikdy nezpůsobí. Pokud nejde vyloženě o překlep, tvůrce stránky téměř vždy hřeší úmyslně. U proprietárních vlastností s prefixem je to prakticky jisté.


Reaguji na domeona:
Myslím že by se to dalo obejít, kdyby se použily v celém css pouze obrázky.
Dělat kulaté rohy pomocí obrázků na pozadí je přirozené. Dělá se to tak už dvanáct let, stejně dlouho existuje -moz-border-radius

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0