Autor Zpráva
Henry
Profil *
Zdravím,

potřeboval bych pomoct z validitou. Do javascriptu vkládám html kód (obrázek img). V html kodu se mi objevují uvozovky, ale aby mi to fungovalo v javascriptu musím před ně napsat vždy zpětné lomítko, viz:

$hodnota3 = '<img src=\"/images/pitstop/good.png\" alt=\"good\" title=\"Good\" border=\"0\" height=\"7\" width=\"14\">';

Bohužel mi toto validátor vyhodnotí jako chybu, nevíte, jak to obejít?

Předem všem děkuji za radu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Henryho:
Zpětné lomítko neovlivňuje validitu.
Pokud si validátor stěžuje na přítomnost elementu <img> ve <script>u a prohlížečům takový zápis nevadí, pak nejspíš validuješ podle jiných pravidel, než jaká mají používat prohlížeče.

$hodnota3
Identifikátory v JavaScriptu by neměly začínat dolarem.
Henry
Profil *
Chamurappi:
Vypíše mi to tohle:

Error Line 637, Column 28: an attribute value must be a literal unless it contains only name characters

pausecontent2[0]="<img src=\"/images/pitstop/good.png\" alt=\"good\" title=\"Go…

You have used a character that is not considered a "name character" in an attribute value. Which characters are considered "name characters" varies between the different document types, but a good rule of thumb is that unless the value contains only lower or upper case letters in the range a-z you must put quotation marks around the value. In fact, unless you have extreme file size requirements it is a very very good idea to always put quote marks around your attribute values. It is never wrong to do so, and very often it is absolutely necessary.


Viz: http://validator.w3.org/check?uri=http://www.f1liga.eu/


Na stránkách jsem použil Pausing up-down Scroller (http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex2/crosstick.htm), ale propojil jsem to z PHPeckem, aby se mi tam zobrazovaly krátke zprávy, které si vložím v administraci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Henryho:
Ano, validátor si stěžuje na přítomnost elementu <img> ve <script>u, protože validuješ kód jako XML, přestože prohlížeče na něj pohlížejí jako na HTML. Měl bys ho validovat jako HTML, pokud od validity očekáváš alespoň … něco jiného, než validitu podle XML.
Henry
Profil *
Chamurappi:
Díky moc za radu. Ještě jedna otázka, doporučuješ validovat jako:

HTML 4.01 Transitional ( <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd"> )

nebo

HTML5 <!DOCTYPE HTML>


Ještě jednou děkuji.
Bubák
Profil
Henry:
A co si od dosažení validity slibuješ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0