Autor Zpráva
Mihhc
Profil
Zdravím,

nejprve bych poprosil někoho o kontrolu mého kodu(s fcí "Shadow" jsem měl dost problém pro IE - k tomuto jsem nakonec došel):
Můj kód:
	#HEADER h1	{ position:relative;  margin: 0; color: black; font-size: 18pt;  font-weight: normal;  font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; text-shadow: #000 1px -1px 1px; }
	#HEADER h1 a	{ position: absolute; top: -2px; left: -2px; color: black; filter:shadow (color=#222222, direction=45, strength=2) }
	#HEADER h1 a:hover{ position: absolute; top: -3px; left: -2px; text-decoration: none; }


Hlášky:
11 #HEADER h1 Vlastnost text-shadow neexistuje v CSS level 2.1 ale existuje v : #000 1px -1px 1px #000 1px -1px 1px
12 #HEADER h1 a Vlastnost filter neexistuje : shadow shadow
12 #HEADER h1 a Chyba při analýza (color=#222222, direction=45, strength=2) }

Co bych měl upravit v mém kódu?
Má vůbec smysl mít validní CSS - ranky - když to funguje v prohlížečích)?

Předem díky, M.
margin
Profil *
Myslím si, že filter nebude validní nikdy.
Vlastnost text-shadow je validní podle CSS 2 a podle CSS 3, ale pozor, vlastnost text-shadow není v CSS 2.1.
Tip: u CSS validátoru klikni na "Další možnosti".

Co bych měl upravit v mém kódu?
Já osobně bych vyhodil filter, v podle mého názoru v IE nevypadá dobře a efekt bych oželel.

Má vůbec smysl mít validní CSS - ranky - když to funguje v prohlížečích)?
Nemá, CSS validátor používám jako vyhledávač překlepů. Nevím, co myslíš těmi ranky, ale na vyhledávače nemá žádná validita vliv.
Mihhc
Profil
Díky.
Jak poznám jakýho typu mám CSS(v souboru nemám nic určeno)? Jinak pravda - u CSS 3 - problém s text-shadow zmizel.

Já četl, že HTML validita má vliv na pozici ve vyhledávačích - tak jsem myslel, že CSS též.
pcmanik
Profil
Mihhc:
Seo nacitej, len strata casu, staci kvalitny obsah a uspech je zaruceny. Co sa tyka css, tak si nastuduj oficialnu dokumentaciu a zistis ze css 3 pridava nove typy, ako napriklad text-shadow, border-radius a vela dalsich
Plaváček
Profil
Mihhc:

Já četl, že HTML validita má vliv na pozici ve vyhledávačích - tak jsem myslel, že CSS též.

HTML validita nemá vliv na pozici ve vyhledávačích, CSS už vůbec ne. Verzování CSS je navíc tak trochu nesmysl - prostě používej vlastnosti, které budou fungovat v co nejširším spektru prohlížečů. Větší vědu v tom nehledej.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0