Autor Zpráva
paja23
Profil *
Zdravím, mám menu, kde jsou jednotlivé položky od sebe odděleny lomítkem, a od toho lomítka je vždy padding na obě strany.
Takt: Odkaz / Odkaz 1 / Odkaz3
<ul>
<li><a href="#">Odkaz</a><span>/</span></li>
<li><a href="#">Odkaz2</a><span>/</span></li>
<li><a href="#">Odkaz3</a></li>
</ul>
<style>
ul li span { padding: 0 10px; }
</style>

Co je tak strašně zlého na tomto?

Díky
Plaváček
Profil
paja23:

Nic moc strašně zlého na tomto zápisu není, snad jenom, že SPAN používáš zbytečně. Stejného efektu totiž dosáhneš, když nastavíš pravý padding pro A a pro LI. Třeba.
__construct
Profil
paja23:
Co je tak strašně zlého na tomto?
Nič
Doplním Plaváčka — a to lomítko tam mozeš dať použitím pseudoelementu :before(alebo :after) a vlastnosti content
margin
Profil *
Máš element STYLE v elementu BODY, ale nikdo to nezmínil, protože všichni předpokládáme, že to tak máš jen v této ukázce a ve skutečnosti máš styly přilinkované.
paja23
Profil *
později mě také napadlo, že šlo natylovat paddingy těm odkazům. Ale dle mého to není zase nic tak strašného. Styly mám samozřejmě nalinkované z externího souboru. Já jenom, že mi bylo řečeno "V seznamu <ul> mít <span>/</span>??? To snad ne, jaký tam má důvod? To je přece základ, to tam vůbec nemá být." A víceméně na základě tohoto se mnou byla přerušena splupráce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na __constructa:
a to lomítko tam mozeš dať použitím pseudoelementu :before
Což nemá podporu ve všech prohlížečích.


Reaguji na paju23:
To je přece základ, to tam vůbec nemá být.
Dosáhnout totožného výsledku bez <span>/</span> nejde.

víceméně na základě tohoto se mnou byla přerušena splupráce
Máš divného zadavatele.
__construct
Profil
Chamurappi:
…no tak užívatelia IE8 > neuvidia lomítko :-)
paja23
Profil *
Byl mi zaslán seznam chyb. Na každou chybu jsem reagoval a žádal o vysvětlení. Toto mi přišlo. Moc mi to dotyčný nevysvětlil. Co si o tom myslíte vy?

Šablona nemusí mít XHTML 1.0 Strict, to je pouze nějaká Vaše interní domluva, a v tom případě jste mě o tom měli informovat.
>>Musí být, viz. www.kodovani-sablon.cz.

Nadpis H1 není, to uznávám, že je moje chyba, ale bez nějaké SEO analýzy nebo analýzy obsahu jsem nevěděl, která slova a které fráze jsou pro Vás jak důležité, tak jsem začínal od h3 s tím, že si důležitosti upravíte sami.
>>Musí to začínat H1, H2 atd.

Všechen JS kód musí být v samostatném souboru? Musí? To sotva. Uznávám, že je to praktičtější a lepší, ale to není nic, co se neupraví během pár vteřin.
>>Hodit do externího souboru pokud to nejde jinak.

Komentáře v HTML vyhodit? Komentáře podle mě nejsou nikdy na škodu, přinejmenším do té doby, dokud je web ve fázi vývoje, v kódu se lépe orientuje atd. Před nasazením pro zákazníka je to otázka pár vteřin komentáře vyhodit. Naopak jsem několikrát musel pro zákazníka komentáře do kódu dodatečně přidávat.
>>Prostě vyhodit

<span>/</span > v seznamu má svůj důvod. Ze zpětného pohledu uznávám, že to asi má negativní vliv na SEO ale nemyslím si, že nějak moc velký. Jak byste řešil Vy odsazení odkazů od „/“?
>>V seznamu <ul> mít <span>/</span>??? To snad ne, jaký tam má důvod? To je přece základ, to tam vůbec nemá být.

Meta tagy ano. Moje chyba, nechápu jak jsem je mohl přehlédnout. Ale zase věc spíše pro toho, kdo poté web optimalizuje pro SEO. Ale i tak zase otázka pár vteřin, navíc obsah těchto tagů byste si stejně plnili Vy.
>>Vložit prázndé, obsahem si je samozřejmě naplníme sami.
__construct
Profil
paja23:
Šablona musí být XHTML 1.0 Strict
K tomu sa nedá nič povedať — možno len: „buď rád, že nemusíš spolupracovať s takými samozvanými odborníkmi“

Komentáře v HTML vyhodit
Väčšinou sa používa na spracovanie šablóny nejaký engine, ktorý ich zvykne zahadzovať.

že to asi má negativní vliv na SEO
Nemá — vyhľadávačom a aj ľuďom je jedno či tam tých spanov máš ako maku, alebo ani jeden.
Joker
Profil
paja23:
K tomu se nedá říct nic jiného, než že se dotyční pletou.

Na druhé straně, pokud to byl klient, tak jak se říká: Nikdy není jisté kdo má pravdu, ale vždy je jisté kdo je šéf. Čili jedna věc je co je teoreticky správně a druhá věc je, že platící klient si může říkat jak to chce.

Každopádně ale uvedené věci jsou spíš záležitost stylu kódování, takže pokud to neřekli předem, je skutečně hloupé trvat na jejich dodržování.
Plaváček
Profil
paja23:

Prosím, abys dál tohle téma nepitval (to platí i pro ostatní diskutující). Otázka byla jasná a byla také jasně zodpovězena. Vše ostatní je takříkajíc off topic. Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0