Autor Zpráva
Trsy
Profil
Zdravím,
už v tom mám vážně zmatek. Mám se řídit českým, nebo anglickým validátorem?
Anglický totiž ukazuje, že je kód validní. Český však ukazuje 2 chyby a 48 varování.
jenikkozak
Profil
Trsy:
Viz Rozdíly oproti oficiálnímu validátoru.
Český validátor je samozřejmě lepší. :-)
Proč ti na tom tak záleží? Oznámené chyby (stejně jako většina chyb, co by ti asi validátor hlásil) nemají vliv na zobrazení stránky v prohlížečích, robotům vyhledávačů jsou taky ukradené.
Jestli si chceš dát na web zelenou ikonku Valid XHTML, tak si její kód zkopíruj z nějakého webu, který validní je. Vždyť to stejně nikoho nezajímá...
Joker
Profil
Trsy:
Kterým validátorem se mám řídit?
Přece kterým chcete- validátor je jen informativní nástroj.

Jestli chcete používat XHTML s typem text/html, tak to v českém validátoru nebude validní nikdy, tu první chybu pak nelze odstranit.

Pro XHTML s typem text/html je lepší používat oficiální (anglický) validátor, samozřejmě pokud rozumíte jeho hláškám.
Trsy
Profil
jenikkozak, Joker:
Díky, chtěl jsem to jen pro dobrý pocit, že je stránka validní :).
shaggy
Profil
Trsy:
Normálne uvažujem, že kvôli ľuďom ako ty, napíšem vlastný validátor - stránka v ňom bude vždy valídna a oni budú mať dobrý pocit :-)
Trsy
Profil
shaggy:
Dobře, kdy bude hotov?
Joker
Profil
shaggy:
Na to není třeba vlastní validátor, kdo chce čistě jen zelenou ikonku, může to udělat takhle.

Shrnutí odkázaného vlákna, jak udělat stránku, jak (skoro) jakákoliv stránka může dostat zelenou ikonku:
<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<!DOCTYPE q PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<?q ><!--?><q/><?q -->
zde kód stránky
<?>

edit:
A český validátor má zas pro ty kdo chtějí ostatním sdělit že jim na výsledku validace nesejde „hakuna matata“ hlavičku :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0