Autor Zpráva
kexeeck
Profil
Zdravím.
Pokouším se vytvořit na svých stránkách RSS a můj pokus se příliš nezdařil.
Problémy má následující:
1) české znaky (s diakritikou) se nevypisují
2) jednotlivé položky se řadí dle mě neznámého kódu (ani podle data vložení, ani podle pořadí v xml kódu)
3) spoustu dalších, na které jsem zatím nepřišla

http://inverloch.wz.cz/xrss.xml
Novy
Profil
Používáš databázi?
V tom RSS souboru máš utf-8, ale to neznamená, že je tam soubor ve formátu utf-8, otevři ho třeba v Notepad ++ v horním menu je formát > změnit kódování na utf-8.
kexeeck
Profil
http://inverloch.wz.cz/rss3.xml
Díky.
Už tp funguje trochu líp, ale ne o moc. Pokaždé, když stránku aktualizuji, obsah se nepřepíše, ale zkopíruje nebo co udělá...
Databázi nepoužívám a v té míře, jak tomu rozumím, by mi stejně byla pro tenhle účel nanic.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kexeecka:
Tvé RSS je posílané s hlavičkou Content-Type: text/xml bez charsetu — pak by mělo být výchozí kódování us-ascii, nehledě na to, co deklaruješ v XML deklaraci. Některé čtečky na to mohou brát ohled. Buď dostaň do hlavičky charset, nebo používej application/xml.
kexeeck
Profil
Chamurappi:
A teď ještě jednou pro ty méně chápavé, co to napoprvé nepochopili? :D Ne, jenom mi není jasné, kam konkrétně do zdrojáku mám ten charset dostat (tj. ano, xml nerozumím ani trošičku)

Ale charset stejně neovlivní to, že se mi tam ty položky kopírují, nebo jo?
Davex
Profil
kexeeck:
jenom mi není jasné, kam konkrétně do zdrojáku mám ten charset dostat
Je to jen *.xml soubor, takže nikam. Musí se překonfigurovat webserver v souboru .htaccess, aby ho posílal s upraveným Content-Typem ... viz [#4] Chamurappi.
kexeeck
Profil
Davex:
Ehm, tak teď mám už úplně pocit, že na mě někdo mluví tatarsky. Takže pokud chci mít funkční rss, nestačí mi mít *.xml soubor, ale musím k tomu mít ještě něco? Nebo místo toho xml souboru?
Davex
Profil
kexeeck:
Takže pokud chci mít funkční rss, nestačí mi mít *.xml soubor, ale musím k tomu mít ještě něco?
Jak psal Chamurappi, tak nestačí. Na serveru můžeš zkusit vytvořit soubor .htaccess (s tečkou na začátku) s následujícím obsahem, který zajistí odesílání charsetu v HTTP hlavičce u všech *.xml souborů.

<Files *.xml>
  AddDefaultCharset utf-8
</Files>

Nebo místo toho xml souboru?
Třeba PHP skript, který zajistí totéž.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0