Autor Zpráva
Michal Novak
Profil
Ahoj, jak mám zjistit, jaký je validní DTD mých stránek. Popravdě, moc tomu nerozumím a už mně štve že mi to pokaždý český validátor vyhodí jako chybu. To ostatní překousnu nebo to průběžně opravuji. Díky

(Jsem si vědom že to asi <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> nebude)
Trejpa
Profil
Michal Novak:
A čemu konkrétně ve validátoru nerozumíš? Skoro vše je tam podrobně česky popsané - důvod i způsob odstranění problému.

Formát DOCTYPE značky máš v pořádku, klidně ji tam nech. Prohlížeče žádné verze HTML nerozlišují.
Michal Novak
Profil
Třeba tomu níže.
Používám google analitics pro sledování návštěvnosti, který mi vygeneroval kód s touto částí. Validátor s tím pochopitelně nesouhlasí a já tomu nerozumím

Řádek 66, znak 1: nedovolený element "G:PLUSONE".
<g:plusone size="small" annotation="none"></g:plusone>

Použili jste element, který není v definici typu dokumentu dovolen. Tato chyba je často způsobena tím, že se dokument v DOCTYPE deklaraci odkazuje na Strict verzi a ve skutečnosti je odladěn podle Transitional (např. pokud jde o element FONT nebo CENTER). Druhou možností je, že užíváte nějakou proprietární extenzi jazyka, třeba SPACER (použijte raději CSS) nebo MARQUEE.
Trejpa
Profil
Michal Novak:
Značka <g> je výmysl Googlu, v HTML nemá co dělat (v žádné verzi). Aby byla stránka validní, tak značku odstraň. Nebo ji tam nech a nebude to validní, což vůbec ničemu nevadí. Co dál?
Michal Novak
Profil
A taky všem výstrahám a chybám zde

(Nejsem z oboru - tohle je jen můj koníček :-))
Trejpa
Profil
Michal Novak:
• BOM - je tam (nepovinná) signatura UTF kódování, ta může být jen jediná na začátku souboru; vkládá ji tam asi editor nebo sis ji tam nakopíroval; jestli je stránka z více částí (PHP include), tak ji má každý soubor - odstraň to v editoru (možná v nastavení)
• nedovolený element "G:PLUSONE" - v HTML taková značka neexistuje
• nedovolený atribut "SIZE" - v HTML neexistuje element G:PLUSONE, nemůže tedy mít ani atributy
• nedovolený atribut "ANNOTATION" - v HTML neexistuje element G:PLUSONE, nemůže tedy mít ani atributy
• element "DIV" není dovolen na tomto místě - veškerý obsah stránky musí být v elementu BODY, ty jsi to dal až za konec elementu HTML

Veškeré uvedené chyby prohlížečům nevadí, umí se z nich zotavit. V případě G+ bych to tak nechal (pokud to tam potřebuješ), ať si je to nevalidní, hlavně, že to funguje.
Michal Novak
Profil
Díky, aspoň mám mozek zase o něco těžší v pohledu na toto téma .
Jak to tak vidim, v mém případě je lepší asi nekoukat na to co neznam a nebo nelézt na validátor co? :-)
Trejpa
Profil
Michal Novak:
Na validátoru si třeba kontroluj syntaxi (jestli něco nekřížíš, neumisťuješ na špatné místo nebo nemáš někde překlep). Důležité je to, co funguje v prohlížečích a tedy co vidí návštěvník.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0