Autor Zpráva
Hudy
Profil *
Ahoj.

Mohl bych vás poprosit o pomoc s validitou stránky kterou jsem udělal ? Poslal bych odkaz. Chtěl bych vědět co změnit, napsat a tak. Kód se přiznám skoro neznám. Stránka je dělalaná komplet v FP 2003.
Hudy
Profil *
tady je link:

http://home.tiscali.cz/hudyhostranka/index.htm
Martin Kuželka
Profil
Pokud se vůbec nevyznáš v kódu, tak se prozatím na validitu vykašli. Toť moje rada.
Falco
Profil
Stránka je dělalaná komplet v FP 2003.
Já jsem začínal ve FP 2000. Teď už jsem zakotvil u Poznámkového bloku. Dokud si kód nepíšeš sám, tak se na tu validitu fakt vykašli.
Hudy
Profil *
Martin Kuželka
Falco

Četl jsem tu příspěvky a diskuse nad témou VALIDITA a pochopil jsem, že to zase není takové dogma. Tudíž se už tedy nebudu otázkou validity zabývat. Do kódu asi budu pronikat velmi pomalu. Myslím si, že v této oblasti to u mě končí právě u FP.

Jinak moc díky za odpovědi.
Timy
Profil
Hudy
hmm, 56 errorů, to bude na dlouho

- chybí doctype
- u <style> má být ještě <style type="text/css">
- <table style="height="15"> patrně překlep, má tam být <table style="height:15">
- <td style="bordercolor="#EFEFEF"> správně tam má být <td style="border: 1px solid #efefef">
- padding-left: 4px; padding-right: 4px; padding-top: 1px; padding-bottom: 1px tohle celé se dá myslím zapsat jako padding: 4px 1px (možná naopak padding:1px 4px)
- u obrázků musí být alt
- <b> <h5><font face="Tahoma"> máš blokový element (h5) v řádkovém (b), stačí to přehodit <h5><b><font...
- FOTOALBUM</a></span> nikde předtím jsi tam <span> neotevřel
- FOTOALBUM</a></span></a> máš tam dvakrát uzavřené </a>
- <a class="menu1" target="_blank" href="http://home.tiscali.cz/hudyhostranka/Album/index.htm" style="text-decoration: none"></a> tohle jsem moc nepochopil
- <font face="Tahoma" size="2">... EMAIL -- není uzavřený </font>
- <font face="Tahoma" size="2"><h5> opět blokový elemnt v řádkovém
- <td width="10" style="border-left: 2px solid #EFEFEF">&nbsp;</td> nemáš tam předtím uzavřené </td>
- <a class="menu2" href="#"><span style="text-decoration: none"><a class="menu2" target="_blank" href="http://www.allcats.cz/"> odkaz nemůže být v odkazu
- toplist.cz/count.asp?id=155108&logo to "&" zapiš jako &amp;

no, to by bylo zhruba všechno, pak už se tam ty chyby jenom opakují
Hudy
Profil *
Timy

jsi dobrák, že jsi s tím dal práci. Pozměním a napíšu ti jo ?
Hudy
Profil *
Timy

jo a jakej mám zvolit doctype z těch to tam jsou ?
Hudy
Profil *
Timy

jo a jakej mám zvolit doctype z těch to tam jsou ?
llook
Profil
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
Hudy
Profil *
Timy

tak jsem se to snažil opravit, ale asi jsem někde udělal chybu, páč se mi rozjela tabulka :-(
Timy
Profil
Hudy
tak to neopravuj a až budeš dělat příště nějaký design, tak si na to už dávej pozor
Hudy
Profil *
Timy
našel jsem tam <td tak jsem to opravil na </td> ale asi to bylo špatně co ?
Hudy
Profil *
Timy

jel jsem dle tvých instrukci co jsi mi tu napsal, ale jsem asi totální matla a amatér. Na druhou stranu bych to zase docela chtěl mít validní.
Timy
Profil
Hudy
je tam 56 chyb, sám jsem se v tom pořádně nevyznal, je tam šílené množství již nepoužívaných tagů (<font>, zbytečné <b> atd.), FP se zase jednou vytáhl. Já bych to vskutku neopravoval, vem si to jenom jako ponaučení pro příště.

Neboli nemá cenu ty chyby opravovat, pokud tomu sám nerozumíš. Jestli chceš mít web validní, tak se nauč standardy a pak to půjde samo:-)
Hudy
Profil *
Timy

Hmmmm, tak jo když myslíš. No a s tím učením kódu to nevidím tak světle :-)
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy Pokud si stáhneš a nainstaluješ PSpad, tak ten má v sobě TiDy plugin. Převážnou většinu chyb ti opraví automaticky. Podle Tidy validátoru tam totiž nemáš žádné errory, jen varování.
Hudy
Profil *
Radek Hrabůvka

ten mám PSpad a kde to tam je ?
Hudy
Profil *
Radek Hrabůvka

našel jsem to jen nevím kterou tu volbu použít :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0