Autor Zpráva
falbrud
Profil
je zpusob jak napsat stránky s
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

validně když tam je frame od googlu - mapa? / je to jediná chyba( respektive 9 chyb)

potřeboval bych poradit s těmito 9 chybami:


http://validator.w3.org/check?uri=http%3a%2f%2ffalbrud%2esweb%2ecz%2fmapa%2ehtml

děkuji
joe
Profil
falbrud:
je zpusob jak napsat stránky ... validně
Je k tomu nějaký rozumný důvod?
Trejpa
Profil
falbrud:
Pokud nerozumíš angličtině, použij český validátor, i v něm si můžeš hrát na jako validní XHTML s přepnutým MIME.

I kdybys měl to své XHTML validní, stejně ho prohlížeče s tvým MIME type vidí jako nevalidní HTML s chybami, které naštěstí umí ignorovat.
Rellik
Profil
falbrud:
To nastavení iframu dej to externího css a je to...
Str4wberry
Profil
S daným <!doctypem> je pro dosažení zeleného pruhu na uvedené adrese asi nejjednodušší daný <iframe> vypsat JavaScriptem. A <br> zapsat jako <br />. Nebo validátor umlčet.

Rozhodně bych doporučoval se zamyslet nad otázkou od joa.
Str4wberry
Profil
To nastavení iframu dej to externího css a je to...

Daná DTD nezná <iframe>, takže to stačit nebude.
falbrud
Profil
jen sem to chtěl mít validní :-). no nicméně "moje" chyba to není - stránky jsou přehledné a zobrazuji se správně- když změním strict na Transitional tak to sice validní je, jenže stránky se vykreslují v různých prohlížečích různě- a mají tendenci se deformovat(protože tam není pevná šířka:-) )

raději dám přednost správnému vykreslení před validací.

cesky validátor se mi zdá lepší- nicméně zůstanu zatím u oficiálního- bo český mi napíše i ostatní stránky nevalidní :-D

díky moc a přeji dobrou noc...

to rellik, tobě děkuji obzvlášt :-)

jak někdy budeš mít trochu času a náladu, mohl bys si udělat ten návod pro ten formulář s captchou :-P určitě to využiji :-)
joe
Profil
falbrud:
jen sem to chtěl mít validní :-)
Honba za validitou je buď stupidní požadavek některých škol (bohužel i vysokých) a nebo naočkovaných klientů, kteří se pravděpodobně domnívají, že validní stránky budou v SERP na přednějších pozicích. Díky bohu, není tomu tak :)


Rellik:
To nastavení iframu dej to externího css a je to...
Zbytečně další soubor, zbytečně další požadavek na něj.
Trejpa
Profil
falbrud:
cesky validátor se mi zdá lepší- nicméně zůstanu zatím u oficiálního- bo český mi napíše i ostatní stránky nevalidní :-D
Samozřejmě, český vyhodnocuje dokumenty podle MIME typu v souladu se specifikací, podle které se řídí i prohlížeče. Oficiálním validátorem projdou jako validní i dokumenty, které mají nastavený MIME typ v rozporu s odkázanou DTD. V zájmu svých návštěvníků MIME typ neměň, raději používej chybující validátor, opusť neperspektivní XHTML nebo se vykašli na validace i validnost.
falbrud
Profil
Trejpa:
Nejsi jediný kdo mi radí že xhtml je už za zenitem (rellik mi to taky psal :-) ) - no já jsem takový webový dinosaurus- co se naučím to mi v hlavě zustane, proto web dělám jen pro sebe a zname- protože ti co to berou vážně tak musí neustále sledovat vývoj.

nechci vyvolavat flame -ale jaké jsou první vaše názory na html5?
Trejpa
Profil
falbrud:
Prohlížeče verze jazyků nerozlišují (jen režimy vykreslování, na což zneužívají využívají značku DOCTYPE), takže se už vlastně ke všem stránkám chovají jako k HTML 5. Liší se samozřejmě v podpoře jednotlivých technologií. Pokud budeš používat značky obsažené v HTML 4.01, budeš v HTML 5 bez problémů. Podporu nových značek je vhodné si zkontrolovat a podle používaných prohlížečů, jejich verzí, cílové skupiny a prostředků na vývoj zvážit jejich přímé nasazení / použití zpětně kompatibilní alternativy pro nepodporující prohlížeče / použití alternativy pro všechny prohlížeče.

Někteří kodéři části HTML 5 odsuzují, jiní chválí, ale většina tak činí z pohnutek praktických a ne ideových, jako kdysi obhájci XHTML. Já bych se verzemi nezabýval a jen pro zapnutí standardního vykreslovacího režimu uvedl na začátek stránky <!DOCTYPE HTML>. Použitelné je to, co současné a používané minulé verze prohlížečů podporují.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0