Autor Zpráva
lukame
Profil *
Dobý den,
můžete se podívat na http://strimex-group.com/snehretezy.php . V Chrome se mi špatně zobrazuje submenu (Construction) nad iframe s videem. Obdobný problém je v IE na http://strimex-group.com/sadrkart.php. Může mi někdo poradit?
Díky.
lukame
Profil *
Dobrý den,
budu tedy konkretizovat. Na web jsem vložil vygenerovaný odkaz na video z Youtube. Což se děje tagy Iframe. V horní části webu mám použité submenu vytvořené pouze CSS. Pokud v Chromu rozbalím menu a rozbalené zasahuje nad vložené video, tak se mi jednotlivé položky menu jakoby ztrácí.Dělá to pouze Chrome. Může mi někdo poradit?Díky.
lorin
Profil
Za adresu videa přidej ?wmode=transparent. Takže místo:

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/1o_eS7kYDK0" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>

budeš mít:
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/1o_eS7kYDK0?wmode=transparent" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>
lukame
Profil *
Paráda, super, moc díky. Prosím tě, můžeš mi ve zkratce říct, co to je za chybu a co dělá v prohlížeči..wmode=transparent?Díky
lorin
Profil
Nerad bych ti tu psal pohádky, popravdě jsem se s podobným problémem setkal prvně, takže tě radši odkážu na anglický popis.

Co jsem z toho pochopil, v základním nastavení ti flash video vytvoří vlastní "okno" a umístí ho tam, kde se má v prohlížeči video přehrát. To okno je samozřejmě nad veškerým obsahem stránky. Hodnota wmode=transparent nebo wmode=opaque naopak vykreslují do okna prohlížeče.

Jestli ti ještě můžu poradit, změň wmode=transparent na wmode=opaque. Podle popisu by video s průhledností mohlo být pomalejší. Postup i výsledek je krom rychlosti nejspíše stejný.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0