Autor Zpráva
Lovec
Profil
Ahoj, kontroloval jsem svoje stranky validatorem www.w3c.org , zadal jsem do validatoru vstupni stranku a myslel ze validator projede cely web, ne jen tu jednu stranku. Mam na webu jen 5 stranek, takze v klidu je tam zadam vsechny, jak ale zkontrolovat validitu treba u 50 stranek? Da se nejak udelat aby validator projel cely web sam?
Dekuji
Petra
Profil
http://www.htmlhelp.com/tools/validator/
Lovec
Profil
Diky moc, proc mi ale ten validator hazi errory v <br/> ze tam nepatri to lomitko, pise se tam to lomitko nebo ne? w3c mi tam chybu nehazi
Petra
Profil
No to já nevím, jakou máš specifikaci, pokud nějaké XHTML, pak ano, pokud HTML, pak ne.
Šlaha
Profil
Možná mu vad, že tam není mezera
<br />
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lovce:
Křičí-li na tebe validátor za to, že používáš <br/>, pak to není skutečný validátor. Není to chyba ani v XHTML, ani v HTML. Jen v tom HTML má oficiálně trochu jiný význam, což v praxi všechny prohlížeče přehlíží, tudíž je to úplně jedno. Validita není důležitá.

Reaguji na Šlahu:
Pochybuji.
Šlaha
Profil
Chamurappi: Zkusit to může
Lovec
Profil
No, tak tou mezerou to neni
Chamurappi
Profil
Zápis <br/> je validní podle HTML 4 i podle XHTML 1. Říká-li validátor, že nikoliv, je chyba ve validátoru (tj. není to skutečný validátor). Víc neřeš, Lovče. Trápí-li tě dotyčná hláška opravdu tak moc, zkus jedno z těchto řešení:
1) smazat lomítko
2) smazat onen „validátor“ (mnohem efektivnější metoda)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0