Autor Zpráva
liborrr
Profil *
Prosím o radu, proč mi validátor hlásí toto jako nevalidní, všechny diskuse jsem tu snad prolezl a progooglil a nic, proč by to takto být nemělo nenalezl. Validace na HTML5.

Mám H2 v tabulce:
<th>
    <h2>
        <a href="odkaz">text</a>
    </h2>
</th>

z validátoru: Řádek xxx, znak xx: The element "h2" must not appear as a descendant of the "th" element..
<h2><a href="odkaz"


jinde mám A v H2 v LI a v TD:
validátor stále stejný výsledek: Line xxx, Column xx: The element a must not appear as a descendant of the a element.
<a href="/odkaz">text</a></td>
<a href="/odkaz">text</a></li>
<a href="/odkaz">text</a></h2>
Joker
Profil
liborrr:
Ty hlášky jsou celkem jasné, ne? Ta druhá říká, že <a> nemůže být uvnitř jiného <a> - nejspíš je někde předtím neuzavřený odkaz?
První říká, že <h2> nemůže být uvnitř <th> (Specifikace nadpisy v TH zakazuje). Ono to ani logicky nedává smysl, <th> je nadpis samo o sobě, jak může být nadpis nadpisu?
Str4wberry
Profil
Jelikož český validátor hlášku nepřekládá, zkuste překladač.
margin
Profil *
Joker napsal:
První říká, že <h2> nemůže být uvnitř <th> (Specifikace nadpisy v TH zakazuje).
Koukám, že v (X)HTML 4.01 to nevadilo, ale souhlasím, že jde o nesmysl a vždycky jsem se divil "SEO" konstrukcím typu <th><h2><strong>SEO text

Ta druhá říká, že <a> nemůže být uvnitř jiného <a> - nejspíš je někde předtím neuzavřený odkaz?
Měl by to být první odkaz před první hláškou, snad jsem to napsal pochopitelně.
Pokud se tatáž chyba (neuzavřený odkaz) neopakuje, tak by po odstraněním příčiny měly všechny hlášky tohoto typu zmizet.
Joker
Profil
Možná ještě doplnění k tomu prvnímu příkladu:

Každý výskyt značky těsně obalené jinou značkou (tzn. <zn1><zn2>…obsah…</zn2></zn1>) je vhodné mít dostatečně odůvodněný. Pro každou další úroveň zanoření to platí dvojnásob.
Takže např. už <th><a href="…">text</a></th> by mělo být zdůvodněné, že jak <th>, tak odkaz tam jsou nutné (což jde zdůvodnit snadno). Kdyby se do toho vložil ještě další prvek, zase by měl být důvod, proč je tam nutný.
liborrr
Profil *
děkuji všem za odpověď, nečekal jsem takovouto rychlou reakci

joker: díky - že jsem takovejhle vůl mne nenapadlo - bylo to obalené ještě jedním <a> a já to pro oči neviděl (i když hlášce jsem docela rozuměl) ...; v <th> jsem <h2> tedy smazal, asi je to pravda, já to nebyl schopen objevit ve specifikaci

děkuju i ostatním, opraveno - validní
Joker
Profil
liborrr:
asi je to pravda, já to nebyl schopen objevit ve specifikaci
Je pravda, že já se z Googlu taky dostal sem, kde se jako povolený obsah <th> uvádí „flow content“, což jsou i nadpisy.
Nicméně ten dokument je zastaralý, na jeho hlavní stránce je upozornění „This document has been discontinued and is only made available for historical purposes. “

Na správném místě už jsou „header element“ vyloučené.
liborrr
Profil *
postupně na to člověk asi přijde, a když se zeptá na správném místě tak se i dozví, třeba to tu pomůže i někomu dalšímu
liborrr
Profil
rovnou jsem se regnul, abych mohl najít své dotazy a nemusel je znovu hledat

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0