Autor Zpráva
Ikarus
Profil
Mám následující problém.

Validátor označuje za nevalidní <hr color="#barva"> . V IE to jde řešit pomocí CSS - Mozilla ale definici barvy pro HR v CSS ignoruje, pokud přímo u HR není atribut color nastaven (jakmile atribut nastavim na jakoukoliv barvu, tak potom už vezme definici z CSS). Tak jak to vyřešit, aby to bylo validní.

Další problém je blokový element DIV v odkazu:

<a href="blabla"><div>něco</div></a>
CSS:
a div {background-color: #barva}
a:hover div {background-color: #barva}

DIV potřebuju mít v A, aby se mu měnila barva pozadí - je možný to vyřešit nějak jinak, aby zápis byl validní? Napadá mě jedině řešení v javascriptu, ale přijde mi úchylný používat javascript, když to umí CSS.

Díky za odpověď
habendorf
Profil
K barvě hr:

hr {

height: 2px; color: #000080; background-color: #000080; border: 0px solid #000080; width: 750px;
margin: 0px; margin-left:auto; margin-right:auto
}


(třeba), půjde i na Mozille

k divu: zkus

<div><a href="blabla">něco</a></div>
Honza Hučín
Profil
Ad div v odkazu:
Nemusíš mít blokový div, dej tam řádkový span. Anebo nastav u divu display:inline.
Ikarus
Profil
za hr díky,

co se týče divu, tak to takhle právě nefunguje.
Konkrétně to vypadá takhle

CSS:

.amenu {text-decoration:none; font-weight:bold; color:black; font-size:12px;}
.amenu div {border: solid 2px; text-align:center; background-color:#6eb2fe; cursor:hand; width:110px; padding:3px; margin-bottom:4px;}
.amenu:hover div {background-color:gold; text-decoration:none; color:black;}

zdroj:

<a class="amenu" href="index.php?subj=uvod"><div>Ú V O D</div></a>

zkoušel jsem i místo div použít span...v IE to běží, ale mozilla ignoruje šířku (což si myslím, že je u span správně)
Honza Hučín
Profil
Promiň, ale barvu pozadí přece můžeš nastavit i elementu <a>... asi nechápu, čeho chceš docílit.
Ikarus
Profil
Jde o to, že odkazy v menu mají různý počet písmen.

DIVem docílím X políček o stejných rozměrech, která fungují jako odkaz a mění se jim pozadí.
Honza Hučín
Profil
Aha. A kdybys dal elementu <a> display:block? To bys mohl nastavit šířku a všechno, ne?
habendorf
Profil
.amenu {text-decoration:none; font-weight:bold; color:black; font-size:12px;display: block;

border: solid 2px; text-align:center; background-color:#6eb2fe; cursor:hand; width:110px; padding:3px; margin-bottom:4px;}
.amenu:hover {background-color:gold}

<a class="amenu" href="index.php?subj=uvod">Ú V O D</a>
Ikarus
Profil
aha,

tak v tom to vězí. No, asi příště než vznesu zase ňákej dotaz, tak si nejdřív pořádně přečtu manuál CSS.

Díky moc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0