Autor Zpráva
Franta1234
Profil
Zdravím,
narazil jsem na problém s <meta name="robots" content="index, follow"> v kombinaci s HTML5 při validaci W3C validátorem. Chyba zní: Bad value robots for attribute name on element meta: Keyword robots is not registered. Pokud použiji český validátor, tak ten chybu nehlásí. Na které straně je tedy chyba - u mě, u W3C validátoru, nebo u českého validátoru? A popřípadě proč?

http://kod.djpw.cz/bdcb-

http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fkod.djpw.cz%2Fbdcb-

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fkod.djpw.cz%2Fbdcb-&charset=utf-8&doctype=HTML5&group=0&user-agent=W3C_Validator%2F1.3+http%3A%2F%2Fvalidator.w3.org%2Fservices
Joker
Profil
Franta1234:
Ve standardu HTML5 jsou registrované tyto hodnoty atributu name značky <meta>: „]application-name“, „author“, „description“, „generator“ a „keywords“.
W3C validátor si stěžuje, že „robots“ není registrovaná hodnota.
Ovšem specifikace HTML5 zároveň obsahuje trochu kuriózní větu: Validátory mohou seznam povolených hodnot validovat i podle Wiki stránky WHAT WG, kde hodnota „robots“ je.

Svým způsobem jsou tedy oba výsledky správně*.

A v každém případě doporučuji takovou hlášku použít maximálně pro kontrolu, jestli to není třeba překlep v hodnotě, ale jinak to ignorovat.
Neumím si moc představit situaci, kdy by použití neregistrované meta-značky s neregistrovanou hodnotou name mohlo způsobit nějaký problém se stránkou.

*I když u W3C validátoru nevím, jak může tak autoritativně prohlašovat něco o špatné hodnotě, když podle specifikace se to může kontrolovat i podle stránky, kam si prakticky kdokoliv může kdykoliv přidat svou vlastní hodnotu.
Franta1234
Profil
Joker:
děkuji za vysvětlení
Bubák
Profil
Je to sice mimo téma, ale meta tag <meta name="robots" content="index, follow"> je naprosto zbytečný (vyžadují jej jen seoblábolátory) a je možné jej bez obav smazat, k lepšímu indexování ani procházení webu meta tag, nedokáže pomoci, žádná kouzelná formulka na to neexistuje. Něco jiného by bylo, pokud byl požadoval noindex nebo nofollow.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0