Autor Zpráva
moldow
Profil *
Mam jednu chybu v kode s ktorou potrebujem pomoct, vid. screen: https://dl.dropboxusercontent.com/u/73908828/1chyba.png
Ked ju odstranim (pridam jeden ukoncovaci div pred body) tak vsak dostanem 5 nasledovnych chyb: https://dl.dropboxusercontent.com/u/73908828/5chyb.png
Viete mi poradit co mam zle? Dakujem.
Trejpa
Profil
moldow:
Nerozumíš-li anglickému validátoru, zkus český.

Další hra na (jako) validní XHTML. Všechny prohlížeče stejně uvidí jen rozbité HTML.
moldow
Profil *
Podla vsetkeho mam spatnu hlavicku, to beriem, ale kazdopadne ta chyba tam je tak ci tak. K tomu mi viete nieco poradit?
juriad
Profil
Doplň tam ten </div> a odstraň ten přebývající </li>. Pak bude zdrojový kód stránky formálně validní XHTML 1.0 Transitional.

Otázkou je, proč se snažíš o XHTML, když posíláš prohlížeči stránku s hlavičkou „text/html; charset=UTF-8“. To znamená, že prohlížeč stránku chápe jako porouchané HTML. Určitě ji neposílej jako XML či XHTML, části uživatelů pak nemusí fungovat vůbec a jakákoli chyba na stránce by způsobila, že se nesmí zobrazit.
Jediné spolehlivé řešení validní stránky je zapomenout na XHTML a předělat stránku do HTML (většinou stačí jen odstranit lomítka v „nepárových“ tazích). Nebo validitu vůbec neřešit, prohlížeče si na ní stejně nehrajou a rozumí i stránkám mnohem chybovějším.
moldow
Profil *
juriad:
Doplň tam ten </div> a odstraň ten přebývající </li>. Pak bude zdrojový kód stránky formálně validní XHTML 1.0 Transitional.

Dakujem. Teraz som validny na oficialnom validatore, cesky budem riesit operativne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0