Autor Zpráva
čoko
Profil *
Proč mi na alidatoru hlásí že marque není validní, lze nějak dosáhnout validnosti???
Plaváček
Profil
Ano, použít jinou deklaraci DTD, nebo vůbec žádnou. Ale vůbec nejlepší řešení je marquee nepoužívat, zatím jsem nenašel nikoho, kdo by z jezdícího textu byl odvázanej.
Fred
Profil
A pokud chceš aby to bylo aspoň trochu přístupné, tak tenhle tag nepoužívej, nebo použij náhradní js řešení, tedy takové, které lze vypnout. http://onlinetools.org/tools/domnews/ http://www.websemantics.co.uk/tutorials/accessible_scroller/
Anonymní
Profil *
Plaváček
Ano, použít jinou deklaraci DTD, nebo vůbec žádnou. -- mám pocit, že marquee není součástí žádné specifikace...
mila
Profil
Obávám se, že když nepoužiješ specifikaci, tak to validní být nemůže. Nebylo by totiž podle čeho tu validitu kontrolovat.

btw Nedávno jsem byl velmi překvapen, když se mi ve FF rozpohybovala marque:)
Timy
Profil
mila
Nebylo by totiž podle čeho tu validitu kontrolovat. -- pokud tam není dtd, validátor předpokládá html trans

Nedávno jsem byl velmi překvapen, když se mi ve FF rozpohybovala marque:) -- a proč by to nepodporoval? Vždyť se s ním dají dělat hotové psí kusy;-)
manas
Profil *
marqee je k nicemu, nepouzivejte to
mila
Profil
a proč by to nepodporoval? Vždyť se s ním dají dělat hotové psí kusy;-)
Vždycky jsem žil v pocitu, že to jede jen v IE.
Sice jsem marque ještě nepoužil, ale nezatracoval bych jí. Občas se může hodit, stejně jako blikající text...
Chamurappi
Profil
Reaguji na milu
Občas se může hodit, stejně jako blikající text
Souhlasím. Blikající text ale zapíšu raději pomocí CSS. Ten jezdící tak zatím zapsat nejde. Ale W3C na tom maká, až se z něj kouří.
Qescob
Profil *
Marguee nepoužívat...je teď hodně rozšířené. Asi je to lobby výrobců LCD - LCD mají opravdu problém se vším co teče horizontálně. Takže je to opravdu rušivé, a opravdu nepoužívat. Aby bylo jasno... Jiný důvod pro neužívání marquee samozřejmě není.
w3hnus
Profil *
w3 kazia a komplikuju o 106. ja by som ich najracej ****.
Hugo
Profil
Qescob

Jezdící text rozptyluje na LCD i CRT.
Joker
Profil
Chamurappi
Náhodou, v CSS by to vcelku šlo, člověk by si alespoň mohl jednoduše do prohlížeče přidat "marquee-style: none !important;" a vymalováno :-)
jijik
Profil *
me to neprijde zase tak moc rozptylujici... teda kdyz to jezdi jak janek tak jo , ale kdyz se s tim bude pracovat opatrne...

http://www.zvservis.cz/

taky sem tady mel problemy s validitou a tak sem ten jezdici textik nahore udelal pres javascript...
Je strasne moc jiz hotovejch skriptiku, ktery jen postelujes bez absolutni znaslosti js a mas vyhrano... Staci jen googlovat
Fenix
Profil *
Je škoda že marque není mezi validními elementy, nápad udělat pohyblivý text byl docela dobrý a i když jsem to použil jen jednou kdysi dávno, tak teď jsem se dostal k návrhu kde je málo místa a pohyblivý text, který mi tam grafik navrhl, tam krásně zapadne. Navíc na pohyblivý text je člověk zvyklý, takže pokud se použije správně (nemyslím zhovadile) tak může být docela užitečný. No nasimulovat ho JavaScriptem je na pět minut, ale těch pět minut by marque zkrátilo :-)
Petr Tichý
Profil
jijik
Pokud ti nevadí ten hrozný bagr, tak ti už jezdící text připadá jako normální. To je možné ;o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0