Autor Zpráva
Petr66
Profil
Dobry den,

v xml pracuji s parametrem ci="XX".

Vse je v <skin>

V nem pracuji s elementem bitmapa, ale nefunguje atribut height. Zkousim ho menit, ale nic se nedeje. Atribut width fungujeje.

Je nejaky zpusob, jak pouzit atriut height, klidne i v nejakem jinem elementu, ktery by pote obsahoval ten element bitmapa?

Dekuji.
_es
Profil
Petr66:
XML je len spôsob zápisu nejakej všeobecnej stromovitej štruktúry a sám od seba „nepozná“ značku <skin>, atribút height, či „parameter“ ci="XX" - budeš to musieť nejako upresniť, čo to vlastne máš a čo ti „nefunguje“.
Joker
Profil
Tak buď to děláte špatně, nebo je chyba v té aplikaci, která to pak zpracovává.

XML je obecný značkovací jazyk, nedefinuje konkrétní značky a atributy, takže asi nic více se k tomu říct nedá.
Petr66
Profil
Takto nějak vypadá celý kód

<skin>

<color ci="XXX" color="#ffffff" />

<bitmap file="file_name1.png">
  <subBitmap width="12" ci="Icon1" />
  <subBitmap width="12" ci="Icon1" sel="mouseover" />
  <subBitmap width="12" ci="Icon1" sel="mousedown" />
</bitmap>

<bitmap file="file_name2.png">
  <subBitmap height="29" edge="15,0,15,0" ci="ButtonWhiteBg" sel="default" />
  <subBitmap height="29" edge="15,0,15,0" ci="ButtonWhiteBg" sel="default,mousedown" />
  <subBitmap height="29" edge="15,0,15,0" ci="ButtonWhiteBg" sel="!default"/>
  <subBitmap height="29" edge="15,0,15,0" ci="ButtonWhiteBg" sel="!default,mousedown"/>
</bitmap>

...

</skin>

Najde se nějaký způsob, jak tam vkládat nové elementy, upravovat výšku atd?
mimochodec
Profil
Petr66:
Ukaž to php, kterým měníš šířku a funguje to. A to phpo, kterým měníš výšku a nefunguje.
_es
Profil
Petr66 [#4]:
Ako „vkladať“ a „upravovať“? Ten súbor priamo edituješ alebo...? Asi to bude nejaká súčasť nejakej aplikácie, tak si skús pozrieť jej dokumentáciu.

mimochodec [#5]:
Ako si prišiel k tomu, že by to malo mať niečo spoločné s PHP?
Petr66
Profil
_es:
Dokumentace bohužel není k dispozici. Žádná neexistuje.

Zajímá mě ten parametr ci="XXX" a další...

Potřeboval bych měnit výšku, margin a padding pro ty bitmapy.

Půjde to nějakým způsobem?
mimochodec
Profil
Petr66:
Jak _es správně upozornil, není nikde dáno, že to, co řešíš, souivisí s php. Ty parametry měnit lze. Můžeš si to otevřít v notepadu a přepsat. Jestli to nechceš editovat ručně, popiš okolnosti a prostředky, které k tomu chceš použít.
_es
Profil
Petr66:
Zajímá mě ten parametr ci="XXX" a další...
A odkiaľ máme zistiť čo ten „parameter“ „robí“. Alebo aspoň čo to je za aplikáciu - alebo nejakú inú supertajnú záležitosť s XML súbormi s tajným účelom bez dokumentácie?
Petr66
Profil
Napsal jsem to špatně.

Zajímá mě, zda je možné přes XML soubor nastavit výšku, margin a padding, prostě přestylovat.

Ty velikosti jsou asi zadány v EXE souboru (tam se pochopitelně dostat nedá, kromě autorů. Co je možné pouze upravovat, je vzhled té aplikace přes ten XML soubor. Ale pouze něco jako ty bitmapy a fonty.).

A proto se ptám, zda to třeba nepůjde v tom XML přepsat (výšku, margin a padding atd). Něco, jako je v CSS funkce !important. Existuje zde něco podobného?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra66:
Očividně mylně počítáš s tím, že tušíme, o čem mluvíš. To, že je to XML soubor, neříká vůbec nic o způsobu zpracování. Když to zjednoduším, v samotném XML existují jen menšítka, většítka, rovnítka a uvozovky. To, co elementy a atributy vyjadřují, už není v pravomoci XML formátu, ale něčeho, co ten XML soubor využívá. Není to přirovnatelné k CSS. Pokud pro <bitmap>, <color> a <skin> existuje nějaká dokumentace, my ji neznáme, nedal jsi nám k tomu vůbec žádné informace. Cokoliv může znamenat cokoliv.

Ty velikosti jsou asi zadány v EXE souboru
Opět neříkáš v jakém.
joe
Profil
Petr66:
Nemůžeš napsat, že jde o skin pro Spotify?

Zkus se inspirovat jinde.
Petr66
Profil
joe:
To jsem nechtěl napsat záměrně. Nechtěl jsem, aby mi tu hned všichni říkali, že to možné není a odkazovali mě na stránky Spotify.. Myslím, že to možné je a nějakým způsobem to lze udělat.

„Zkus se inspirovat jinde.“
Tam se ničím nedá inspirovat. Pouze tam změnili barvy. Nic víc. Navíc je to ještě pro starou verzi.
joe
Profil
Petr66:
To jsem nechtěl napsat záměrně. Nechtěl jsem, aby mi tu hned všichni říkali, že to možné není a odkazovali mě na stránky Spotify
Pokud chceš něco udělat, bude nejlepší, když začneš u zdroje a nebudeš marnit čas ostatním zatajováním důležitých informací, bez kterých není možná rada.

že to možné není a odkazovali mě na stránky Spotify
Z toho mám chápat, že to není možné, ale přesto se tady zeptáš? Nedává mi to smysl.
_es
Profil
Petr66:
Je nejaky zpusob, jak pouzit atriut height, klidne i v nejakem jinem elementu, ktery by pote obsahoval ten element bitmapa?
Nechtěl jsem, aby mi tu hned všichni říkali, že to možné není a odkazovali mě na stránky Spotify.. Myslím, že to možné je a nějakým způsobem to lze udělat.
Jeden spôsob, ktorý ani nie je v dokumentácii, bude zaručene fungovať:
<Petr66 height="hodnota" funguj="ano"><bitmapa></bitmapa></Petr66>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0