Autor Zpráva
bukaJ
Profil
Ahoj a zejména ahoj @Chamurappi,

nejede mi Český Validátor na Webylonu. Taková existenční jistota, že člověk na nic nezapomněl.

Toto hlásí chybu: communication with remote (X)HTML 5 parser failed.
Petr ZZZ
Profil
Zkus to znovu po vánocích.
Chamurappi
Profil
Reaguji na bukaJe:
Taková existenční jistota, že člověk na nic nezapomněl.
Poslední tři týdny ujišťoval lživě, dával zelenou hlášku na všechno, tak jsem raději validaci HTML 5 prozatím vyřadil.
Ostatní druhy kontrol fungují správně.
Chamurappi
Profil
Opraveno.
Našel jsem starší mirror Validátoru.nu, která podporuje out=text, kupodivu na validator.w3.org. Tohle je poprvé, co přebírám data přímo ze serverů W3C :-)

Někdy bych měl asi také učesat hlášky, protože ty sedm let staré reguláry už moc nepasují. To si nechám na nějaké další Vánoce.
Giga
Profil
Chamurappi
Ďakujem za validator.webylon.info.
Na rozdiel od validator.w3.org je popis chýb a varovaní zrozumiteľný a návody na opravu jasné a zmysluplné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gigu:
Díky za pochvalu.
Ale zrovna validace HTML 5 moc srozumitelná není, protože regulární výrazy, které jsem před lety napsal, už na dnešní podobu hlášek moc nepasují. Kdysi jsem měl v plánu udělat nějaké rozhraní pro navrhování a editaci hlášek a popisů, aby je mohl upravovat i někdo jiný než já, ale realisticky vzato přiznávám, že se k tomu skoro určitě nikdy nedostanu, tím spíš, že zájem o validování postupně upadá.
Joker
Profil
Chamurappi:
A taky nové verze HTML zase nevycházejí tak často :-)
juriad
Profil
Chamurappi:
Už dříve jsem si všimnul, že validátor selže (Při validaci došlo k chybě.) při vstupu:
<!doctype html>
<title>Titulek</title>
</head>
</body>
</html>
Je to známý problém? Podle w3 jde o validní dokument.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Kdysi jsem měl v plánu udělat nějaké rozhraní pro navrhování a editaci hlášek a popisů
Len do toho! :-)

juriad:
Teoreticky stačí iba <!doctype html>. Žiadny prehliadač nemá problém, ak neuvedieme začiatok ani koniec hlavných prvkov stránky.
juriad
Profil
Tomáš123:
Já ukazuji dokument, na kterém Chamurappiho validátor selže (chyba validátoru). Naproti tomu tvůj dokument selže (chyba dokumentu) kvůli chybějícímu title v head.
Tomáš123
Profil
juriad:
kvůli chybějícímu title v head.
Zle sme sa pochopili. Myslel som to tak, že prehliadač nemá problém vykresliť stránku bez prvkov <html>, <head>, <body>. <title> samozrejme nesmie valídnej stránke chýbať.
bukaJ
Profil
Milé rok staré vlákno, omlouvám se že tě budím, ale Validátor zase nejede.

PS: @Chamurappi Má Validátor na webylonu nějaký donate účet?
Chamurappi
Profil
Reaguji na bukaJe:
Už je to opravené. Ale vůbec nevím, co způsobilo problém (někam se mi vypařila statická instance třídy s nastavením, ale zbytek aplikace zůstal běžet), takže se možná bude opakovat.

Má Validátor na webylonu nějaký donate účet?
V říši Webylonu neexistují peníze, hodnota věcí je vyjádřena časovou složitostí. A čas mi nikdo nedaruje :-)
(Ačkoliv teda zrovna u validátoru se již pár dobrovolníků našlo a já si ještě nenašel čas na ně…)
Chamurappi
Profil
Ještě jsem vlastně zapomněl, že dlužím odpověď na předchozí příspěvky…

Reaguji na juriada:
validátor selže (Při validaci došlo k chybě.) při vstupu
Už před rokem jsem odhalil, že když jsem dodělal jednoduchý antispam do úvodní stránky (na stejném principu, jako je na DJPW), tak jsem ho zapomněl správně doplnit do stránky s výsledkem validace, takže jakýkoliv přímý vstup odeslaný z ní hodil šedivou chybu, že nepřišel žádný vstup. Myslel jsem, že jsem to hned tenkrát opravil… a ne :-)
Teď už je to opravené.


Reaguji na bukaJe:
Teď mě napadá, že moje včerejší reakce možná vyzněla trochu nevděčně, pardon. Vážím si jakékoliv snahy o podporu, ale jak je z tohoto příspěvku patrné, jsem trestuhodný lajdák, takže si žádný dar stejně nezasloužím :-)
bukaJ
Profil
Chamurappi:
Ahoj, připadám si jako hudrlant, ale když ten tvůj validátor je moje závislost. A (fňuky) dneska opět nefunguje. Nerad otravuju... víš jak :smutnejsmajlik:

NullReferenceException: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu.]
   Webylon.Validator.Checker.Analyze() +258
   Webylon.Validator.Checker.Listen(String fragment, String TestType, String hash) +390
   Webylon.Validator.Checker..ctor(HttpRequest Request) +582
   ASP.check_aspx.Page_Load() +153
   System.Web.Util.CalliHelper.ArglessFunctionCaller(IntPtr fp, Object o) +11
   System.Web.Util.CalliEventHandlerDelegateProxy.Callback(Object sender, EventArgs e) +11119309
   System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) +131
   System.Web.UI.Control.LoadRecursive() +65
   System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +2427
Chamurappi
Profil
Reaguji na bukaJe:
Jak se ti povedlo dostat tuhle chybovou hlášku? Vždyť tam mám <compilation debug="false"/>, takhle obnaženou chybu by nikdo neměl vidět. Děje se mi tam něco velmi podezřelého…
Díky za upozornění. Resetnul jsem aplikaci a už to zase jede.
bukaJ
Profil
Chamurappi:
Je to při použití přímého vstupu a je to tam pořád.
Lukáš R
Profil *
Tak, konečně to bude někdo jiný, než bukaJ:
Validátor hlásí chybu Před validací: unknown test type "(detect automatically)".
Stejně tak pro další typy ("HTML 5", "XHTML 1.1", "HTML 4.01 Transitional", …).
Děje se tak při vložení URL a uploadu souboru.

Přímý vstup opět hlásí výjimku (naprosto stejný stacktrace).

<compilation debug="false"/> v tom smyslu, jak ho chápu já, by neměl zakázat stacktrace, ale jen vypnout ukládání dodatečných informací do zkompilovaného programu. Já bych zkusil někde okolo volání Checker.Listen(fragment, TestType, hash) přidat try-catch.
Bubák
Profil
Podobně se projevující chyba, jako 11.11.2016
Validátor hlásí chybu Před validací: unknown test type "".

Přímý vstup taky nevaliduje:
V aplikaci / došlo k chybě serveru.
Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu.
Popis: Při provádění aktuálního webového požadavku došlo k neošetřené výjimce. Další informace o chybě a o jejím původu v kódu naleznete v trasování zásobníku.
Podrobnosti o výjimce: System.NullReferenceException: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu.
Bubák
Profil
Vypadá to, že validátor zase funguje.
Tomáš123
Profil
A už zase nie.
Str4wberry
Profil
Opět pozoruji problém zmíněný v [#19] Bubák.
Bubák
Profil
Je to rozbité.

Validace nebyla provedena.
Nsleduje seznam připomínek:
Před validací: selhala komunikace se vzdáleným SGML/XML parserem.

Zkusil jsem to jen tak, validovat nepotřebuji a kdyby náhodou, tak můžu použít služby jistého consortia.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0