Autor Zpráva
Leinad
Profil
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, je tu někdo, kdo používá konstrukce typu <a href="#"> nebo <img src="..." alt="&nbsp;">? Za jakým účelem?
lionel messi
Profil
Leinad:
<img src="..." alt="&nbsp;">

Nikdy.

<a href="#">

Výlučne ad hoc pri tvorbe živých ukážok používaných iba na tejto diskusii obsahujúcej odkazy.

Za jakým účelem?

Jediný účel takéhoto konania vidím v možnom vyhlásení autora: „Päťročný validačný plán splnený na 120%.

Stránky robím pre návštevníkov, nie validátor. Spoločne s rôznymi SEOmatmi mi slúži len na krátenie voľných chvíľ.
juriad
Profil
Leinad:
Snad bude dostatečně výmluvná tato ukázka.

S tím &nbsp; to souvisí s buňkami tabulek:
If you need to have an empty table cell, it is often advised that you add a non-breaking space like <TD>&nbsp;</TD>. This is because some versions of Netscape seem to have problems with completely empty table cells.www.sightspecific.com/~mosh/www_faq/nbsp.html
Atribut alt je u obrázku povinný, takže se někdo snaží umlčet validátor a dává do něj to, co mu přijde smyslupné jako náhrada prázdné hodnoty.
Bubák
Profil
<a href="#"> na webu jsem neviděl, ale naprosto běžně se používá v ukázkách.

<img src="..." alt="&nbsp;"> tohle jsem neviděl, nevím, jak nyní, ale kdysi bylo doporučeno, že pokud už ilustrační obrázek nebyl jako pozadí v CSS, tak by měl mít alt="". Co je ve specifikaci HTML5 ohledně atributu alt, nevím a je mi to celkem jedno.

http://www.w3.org/TR/REC-html40/struct/objects.html#adef-alt
Do not specify irrelevant alternate text when including images intended to format a page, for instance, alt="red ball" would be inappropriate for an image that adds a red ball for decorating a heading or paragraph. In such cases, the alternate text should be the empty string (""). Authors are in any case advised to avoid using images to format pages; style sheets should be used instead.
Trejpa
Profil
Leinad:
Mřížku používám v odkaze, který má spouštět funkci skriptu. Odkazování ale ruším pomocí return false a obvykle takový odkaz i skriptem vypisuji, aby nezmátl uživatele bez skriptů. Díky obsahu v href funguje uživateli úplně stejně, jako jakýkoliv jiný odkaz (podtržení, barva, kurzor, hover). Použití konkrétně mřížky je bezpečné z pohledu případné nefunkčnosti skriptu - nepřesměruje to uživatele jinam.

Díky této konstrukci není třeba stylovat zvlášť nějaký element jen pro skripty, který má vypadat jako odkaz.
<a href="#" onclick="spustfunkci();return false;">zapnout</a>
Chamurappi
Profil
Na českém validátoru při své iniciativní kontrole atributů ukazuji pro alt="" varování, protože alt má v HTML 4 jako typ uveden „text“ a atributy typu „text“ mají obsahovat „text that is meant to be "human readable"“. V zájmu lepší přístupnosti jsem usoudil, že prázdný řetězec lidsky čitelný není. Ze stejného důvodu bych mohl upozorňovat i na alt s tvrdou mezerou. Ale nevzpomínám si, že bych viděl, že to někdo používá…


Reaguji na Trejpu:
Mřížku používám v odkaze, který má spouštět funkci skriptu.
V takovém případě občas používám href="javascript://popis-funkce". Slibuji si od toho, že pokud uživatel při najetí kouká na stavový řádek, kam odkaz vede, tak se aspoň lépe dozví, že to není normální odkaz (že nemá smysl otevírat ho do nového tabu apod.).
I v takovém případě mívám return false v onclicku, protože odchod na javascript:-adresu dokáže v Exploreru vyvolat onunload, což může být nežádoucí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0