Autor Zpráva
iiic
Profil
Napadla mě taková věc… když jsou všude ty otravné cookie hlášky, které se navíc často i vrací (vypršení platnosti cookie, přeinstalace pc, jiná ztráta cookie ve které jsou to už potvrdil, …) bylo by fajn mít něco (třeba plugin do prohlížeče) co mi to samo odkliká (potvrdí) abych je prostě ani neviděl. Vím, že se tím můžu připravit o možnost rozhodnout jestli chci ukládat cookies, nebo nechci, ale toto rozhodnutí je v 999‰ webů zjednodušeno na "buď souhlasíš a nebo odejdi". Takže to by mě tolik netrápilo.

Weby by se ale musely nějak dohodnout a cookie hlášky sjednotit. Což bude ten největší problém, to je jasné. Ale i kdyby se do toho přihlásilo jen mizivé procento webů pořád je to dobrý začátek.

Napadají mě 2 možnosti … buď sjednotit výslednou cookie (případně local storage) ve které je uložený souhlas a plugin do prohlížeče by ji pak odesílal vždy (pro každou doménu na kterou přijdu) a weby by věděl, že jsem četl… a souhlasil :D .

Nebo druhá ještě zajímavější možnost:
Vytvořit na to nějaké sémantické schéma a poslat ho na schema.org (tohle není až takový problém) nebo microformats.org (tady nevím jak moc je či není složité tam něco dostat).

Co si o tom myslíte? Má cenu se o něco takového pokoušet? Nebo cookie hlášky nejsou pro lidi až takový problém, aby to chtěli nějak automatizovat ?
Keeehi
Profil
Na to už rozšíření existují. Jedno z nich.
Martin2
Profil *
iiic:
Má cenu se o něco takového pokoušet?
Spíš ne. Weby nejsou sjednocené ani u mnohem důležitějších a užitečnějších případů, než jsou EU-cookies.

Osobně bych se jako majitel webu tvářil, že direktiva neexistuje a jako uživatel bych hlášky blokoval.
iiic
Profil
Keeehi:

Zrovna tady mě mrzí, že jsem nenašel nikde zdroják, abych se podíval jak to vlastně dělají… vím, že hodně webů používá na cookies hlášku univerzální scripty, tak jestly počítají s něčím takovým? na githubu jsem je nenašel a na webu taky odkaz na zdrojáky nevidím… v pluginech do prohlížečů se naneštěstí moc nevyznám, takže z toho na moc nepřijdu :(

Martin2:

Blokování je pro uživatele myslím fajn přístup, ale právě i na to by se vlice hodilo ty cookie soubory nějak jednoznačně popsat … třeba právě těmi mikrodaty, aby blokování mohlo být stoprocentní a bezpečné a uživatel se nemusel bát, že třeba omylem přijde o jiný prvek zobrazený na stránce.
Keeehi
Profil
iiic:
Zrovna tady mě mrzí, že jsem nenašel nikde zdroják
A to je takový problém si to rozšíření nainstalovat a pak se podívat? Tak jsem to pro tebe stáhl.

Rychlým projitím se zdá, že to podle domény přidá css soubor, který skryje tu lištu, nebo javascript, který vyvolá kliknutí na tlačítko. Nedělá to tedy nejspíš automaticky, ale na základě nějakého seznam, podobně jako adblock.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0