Autor Zpráva
japlavaren
Profil
ako dosiahnem správne zobrazenie stránky pre jazyky Európy? stačí <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"> alebo i niečo iné. a ak to font nepodporuje ako to spraviť?? (i cez php)
thingwath
Profil
Ano, je potřeba sdělit kódování stránky, to se dá udělat různě, tohle je jeden z možných způsobů.

Pokud font ty znaky neobsahuje (nemělo by se IMHO už stávat nějak moc často), je to problém uživatele, potřebuje takový co to umí. Takže je to třeba řešit na straně uživatele v jeho systému a prohlížeči. A samozřejmě nevyžívat se v tom, že si nastyluju nějaké exotické fonty, od toho bych čekal jen problémy. Já osobně bych asi jenom v hodně výjimečném případě nastavil cokoliv konkrétnějšího než obecnou rodinu písem jako třeba sans-serif.
japlavaren
Profil
potřeba sdělit kódování stránky- vieš nejaký spůsob, ako by to spravil PHP script. a myslím, že arial nieje exotický font(alebo áno??)
Hugo
Profil
japlavaren

Pomocí php nastavíš kódování takto

header('Content-type: text/html; charset=utf-8");
japlavaren
Profil
čiže:


<?php

header('Content-type: text/html; charset=utf-8");
//bla bla
echo "ěščřžýáíáíé´";


a myslíte, že:


<?php header('Content-type: text/html; charset=utf-8"); ?>

a následne

<?php include('predchadazjuci_script.php);
bude fungovať správne?

a ešte dotaz header('Content-type: text/html; charset=utf-8"); je to isté ako <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">, alebo niečo viac(aj tak tam dám oboje)

ďakujem
japlavaren
Profil
no, ěščřžýáíé´my vypisuje ako štvorčeky
japlavaren
Profil
no, meta a php hlavičku somposlal do koša a je to v poho!!
jogurt
Profil
japlavaren: Kdyz tam neuvedes zadne kodovani, tak se to treba spravne zobrazuje na pocitacich, ktere pouzivaji stejne kodovani jako ty, ale asi uz to nebude fungovat jinde. Myslim, ze s tim UTF-8 budou znaky jako ěščřžýáíé blbnout, asi bys tam mel dat kodovani iso-8859-2 nebo aspon windows-1250. Podivej se co o tom pise Yuhů: http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0