Autor Zpráva
krteczek
Profil
co udělají prohlížeče při doctype html4.01strict, když narazí na tag <menu>? Jak se zachovají, vím že tento tag je ve strict modu zavržen, zajímá mne jestli to tak berou i prohlížeče, nebo jsou benevolentnější.
krteczek
Anonymní
Profil *
krteczek
Prohlížeč se DOCTYPEm neřídí (tedy maximálně přepíná režimy, to je ale jiné téma), prohlížeč sežere všechno, co zná.
jozob
Profil
krteczek
Najlepšie bude vyskúšať si to na najpoužívanejších prehliadačoch, ak to pôjde, treba sa vykašľať na validitu. Stránky by sa mali robiť tak, aby sa správne zobrazili vo všetkých prehliadačoch. Na čo mi je validná stránka, ak sa nesprávne zobrazuje v prehliadačoch. Samozrejme nepopieram s rozumom používať tagy/atribúty vzhľadom na daný DOCTYPE.
Chamurappi
Profil
Vidím, že zde již nejsem potřeba. Asi se přesunu na Interval a obohatím Málkův blacklist IP adres :-)

Reaguji na krteczka:
Je jen jedno HTML, bez ohledu na počet DTD a počet specifikací. Značí ho MIME typ „text/html“. Tudíž je úplně jedno, co je v <!doctype>.
thingwath
Profil
Dokument který uvádí doctype a přitom ho porušuje je určitě nevalidní -- tedy není platným dokumentem typu který v doctype uvádí. U dokumentu který doctype neuvádí a uvádí maximálně mime typ je to myslím úplně jedno co v něm bude, protože ani není podle čeho říct, jestli to je platné či není. Říct ale o něčem takovém, že je to HTML už je celkem odvážný krok.
krteczek
Profil
díky všem za odpovědi.
takže jsem zase někde na začátku:-) , opsal jsem takový kruh, když jsem před více než rokem začínal netušil sem nic o validitě, css, divech a spanech, ale měl jsem dobré učitele, takže z jsem se rychle naučil jak je použit a k čemu, pochopil jsem v čem je síla css (až poté co jsem nejprve zavrhl div layout ve prospěch tablayoutu a trápení sním, až se zase vrátil k divům), až jsem se dostal k xhtml1.1 a udelal si v nem web (netuše nic o mime typu dokumentu a jeho vlivu na validnost u xhtml1.1 => no ono mi to není moc jasné ani dnes, ale netrápí mne to).
vrátil jsem se k html a sem spokojený, hlídám si validitu (snažím se), ale po přečtení mnoha příspěvků, nejen od Chamurappiho, jsem zjistil že není všecho černobílé, jsou věci, které budu stále dělat (validace, ukončovat tagy > nemyslím tím xhtml zápis ale <li></li>), proste proto že sem na to zvyklý, ale už mi nebude dělat problém <menu> v html4.01strict protože je to sémanticky správně, ať si řvou :-)
krteczek
jozob
Profil
Chamurappi
Ale kam by si odchádzal... Musíš dokončiť reformáciu. Držím palce, aby sa podarilo postaviť znovu babylonskú vežu. Musíš "Bohu" ukázať, že to nie je správne, keď ľuďom zmätie jazyky. :-)
Timy
Profil
krteczek
ale už mi nebude dělat problém <menu> v html4.01strict protože je to sémanticky správně, ať si řvou :-)
Řešení jinak existuje, stačí použít HTML transitional DTD. Mimochodem tento kruh jsem opsal také :-).
jozob
Profil
Keď sa nad tým tak zamyslím, tak skutočne existuje len jedno HTML 4.01, alebo len jedno XHTML 1.0 atď... Môžem použiť ľubovoľný DOCTYPE, prehliadač bude stránku zobrazovať rovnako. Či nie?
Timy
Profil
jozob
Pokud pošleš stránku jako text/html bude se prostě stránka vykreslovat jako HTML a nezmění na tom nic ani deset doctypů (píšeš-li pak XHTML syntaxí, bude se stránka de facto vykreslovat jako nevalidní a částečně zprasené HTML). Když ji pošleš jako application/xhtml+xml, tak se bude vykreslovat prakticky jako xml. Doporučuji přečíst Derův článek XHTML MIME
jozob
Profil
Timy
Ten článok som už čítal. Takže z toho všetkého mi opäť vychádza že Chamurappi má pravdu (ako vždy :-)).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0