Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
validator.w3.org mi ohlásí chybu u každýho parametru IFRAMu, jak to mám teda udělat?

Navíc IE mi v tom místě, kde má bejt IFRAME, ukáže svoje "Stránku nelze zobrazit"...:o(
krteczek
Profil *
ahoj,
nenapsal jsi jakou definici xhtml použivaš v tom by mohl byt problém. Navíc xhtml1.1 framy nezná. A ještě jeden dotaz proč použivaš framy??? vytváříš snad real chat , nebo používáš menu ve flashi ktere je velké?? jinak je použití framu podle mne uplně zbytečne, jde nahradit použitím:
<?php; include("zdrojovysoubor");?>
habendorf
Profil
Koukám, že tu po Radimovi H. máme dalšího spammera :o(
Na uvedené adrese není nic, co by mělo přímou souvislost s dotazem.
Asi by moderátoři měli využít svých kompetencí, než se to zde stane trvalým jevem.
(krteczek: neber prosím osobně)
llook
Profil
IFRAME je v XHTML 1.0 Transitional a Frameset. Které konkrétní atributy to vyhodnocuje jako chybné? Nedali by se nahradit CSS?
Druhá část dotazu může znamenat nějakou chybu v adrese. V jiných prohlížečích to funguje?
Anonymní
Profil *
Jo, tak ten první problém jsem vyřešil - měl jsem tam XHTML Strict místo Transitional...:(

IE - jo, ve Firefoxu to jede, v IE ne :(

IFRAME - mám tak postavené stránky, prostě to používám...
Yuhů
Profil
> chybu u každýho parametru IFRAMu, jak to mám teda udělat?

nepoužívej XHTML 1.1
llook
Profil
"Stránku nelze zobrazit"? To zní jako nějaká IE hláška, kdoví čím to může být. Napadá mě, jestli obsah toho IFRAMU není posílán jako XHTML, tedy application/xhtml+xml, ale to by to spíš nabídl ke stažení. Neuložil jsi ty stránky s příponou .xhtml?
Fred
Profil
Tak se mi iframe podařilo ošidit pro xhtml + application/xhtml+xml + validní , bez js v Opeře, Gecko prohlížečích , Amaye (Amaya neumí načíst css s koncovkou php). Pomocí js v IE5+ . Jiné prohlížeče netuším. Třeba se to někomu bude hodit http://xy.wz.cz/test-textlink/index2.php
C.C.
Profil *
Mozna toto tema nekoho zajima i se zpozdenim... Iframe ve striktnim XHTML validni byt nemuze, ale napriklad javascriptem to osetrit lze. Vice na [url=www.matematika.webz.cz/forum/iframe/]www.matematika.webz.cz/forum /iframe/[/url].
Bubák
Profil
C.C.
To je nechutný javascriptový hack na validátor.
Timy
Profil
http://radekhulan.cz/item/xhtml-1-1-s-iframe-a-target ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na C.C.:
Takže obětujeme funkčnost u části návštěvníků s vypnutým JavaScriptem jen kvůli Strict validitě? To je dost hloupé řešení, typická optimalizace pro validátor. Vysvětli mi, jaký smysl má zvolit si Strict DTD a tu pak obcházet? Ona snad nejde použít Transitional DTD?

V normálním XHTML navíc metoda document.write většinou nefunguje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0