« 1 2 »
Autor Zpráva
hokič
Profil *
Připravil jsem xhtml web, část s využitím php, část jako html soubory (možná to není košér, ale fungovalo to). Web jsem testoval na serveru, kde mám své stránky a vše klapalo.

Když jsem jej nakopíroval na server klienta (běží na ignum, hosting fast!), html soubory nešlapaly. Chybu hlásí jako "Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in ... on line 1". Takže zřejmě chyba v deklaraci.

Jenže soubory php fungovaly. Vyřešil jsem to tím, že jsem na php předělal vše, ale nějak mi to nejde na rozum, proč html nefungovalo. Finální kód celého deklarace je přece po proběhnutí příkazu echo v obou případech stejný.. Navíc to na jednom serveru běželo a na druhém nikoliv.. Kdyby nešlapalo ani jedno, bylo by to jiné.

Ale fakt je, že jsem spíš designér úderník, než teoretik, takže třeba mi někdo poradí, kde se stala chyba. Předem děkuji.

Btw. ještě další postřeh - pokud vytáhnu z html dokumentů tu deklaraci, pak soubory jedou.
Marty
Profil
No pokud na novém serveru je nastaveno provádění php skriptů i v souborech s příponou *.html tak to parser bude chtít přeložit (co by se k němu normálně nedostalo) a vznikne tak chyba. Tedy doufám, že jsem pochopil tvoje strádání.
jozob
Profil
hokič
PHP FAQ, viď llookov príspevok, hľadaj "Jak vložit XML deklaraci"
jozob
Profil
Marty
"nastaveno provádění php skriptů i v souborech s příponou *.html"
To sa nerobí, nechápem, prečo by to nastavovali.
hokič
Profil *
Díky za postřehy...

Řekl bych, že bez ohledu na obvyklost toho problému (jak píše jozob) věcně má asi pravdu Marty. Chyba opravdu odpovídalo tomu, co by se stalo, kdybych bych vložil do php souboru deklaraci bez příkazu echo.
hokič
Profil *
omluvte prosím můj sem tam chaotický slovosled :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na hokiče:
Nejlepší řešení: nepoužívej XHTML.
thingwath
Profil
Nemůžu nastartovat auto... nejlepší řešení: choď pěšky! No, aspoň že jsou všichni živí a zdraví.
Martin
Profil
Chamurappi
Že tě to pořád baví, snad každý už ví, že nemáš rád xHTML.
Chamurappi
Profil
Reaguji na hokiče:
Teď jsem si ještě všiml drobnosti: to, o čem píšeš, je XML deklarace, nikoliv XHTML deklarace.

Reaguji na thingwathe:
Nemůžu jít z Brna do Prahy pěšky... nejlepší řešení: jeď autem!
Vždy záleží na kladech a záporech. Hokič nezmínil jediný důvod pro XHTML, tudíž předpokládám, že ho neužívá z donucení.
Máš-li nutkání si se mnou povídat o značkovacích jazycích, pokračuj tam, kdes naposledy skončil.

Reaguji na Martina:
Nikdo tě nenutí mé příspěvky číst, ani na ně reagovat. Kdybych si subjektivně nemyslel, že je XHTML objektivně horší, mlčel bych. Stále jsem zatím méně hlasitý než druhý tábor.
thingwath
Profil
Nevím, kdybych měl ledničku s webem, asi bych se tam bál v noci chodit pro něco k jídlu abys tam odsud na mě nevyskočil.
Martin
Profil
Chamurappi
Bohužel na tomto foru nejsi sám, takže spousta lidí, včetně mě, musí pořád dokola číst, jak Chamurappi strašně nesnáší xhtml. Co kdyby jsi toho na chvíli nechal a zkusil někomu třeba poradit nebo napsat něco užitečnějšího? Dík
jozob
Profil
Martin
"Co kdyby jsi toho na chvíli nechal a zkusil někomu třeba poradit nebo napsat něco užitečnějšího?"
To, čo píše Chamurappi, je veľmi užitočné. A navrhol správne - "Nejlepší řešení: nepoužívej XHTML" - tým odpadajú hokičové problémy. (Samozrejme to má aj mnoho iných výhod)
jozob
Profil
Martin
Ešte dodám, že Chamurappi nepíše, ako neznáša XHTML, on objektívne vysvetľuje, prečo je XHTML nesprávna voľba. Aj keď som bol pred niekoľkými mesiacmi priklonený k XHTML, teraz už to tak nieje - vďaka Chamurappimu, ktorý (ako jeden z mála) objektívne hodnotí XHTML.
thingwath
Profil
Myslím, že to není tak úplně přesné. Chamurappi objektivně hodnotí některé problémy XHTML & spol. Dalším věcem dává prostor o poznání menší, pokud vůbec nějaký...
Timy
Profil
thingwath
Dalším věcem dává prostor o poznání menší, pokud vůbec nějaký
zcela nečekaná otázka: jakým věcem ohledně XHTML nedává Chamurappi prostor?
thingwath
Profil
No, projděte si na webylonu třeba kritiku W3C. Když řeknu, že je to, hm, hodně jednostranné, tak jsem vyčerpal příděl eufemismů na dva týdny dopředu.
Timy
Profil
thingwath
No, projděte si na webylonu třeba kritiku W3C.
Stalo se :-). Něco konkrétnějšího by nebylo?
thingwath
Profil
Je to celé napsané tak aby to ani nepřipouštělo jiný výklad než že W3C je zlo. Fakta se tam uvádí jenom když je nezbytné nebo když do textu ladí proti konsorciu. Fakta na podporu konsorcia se tam ze zásady nepíší. U činů které do kontextu zapadají jako zlé se nikdy hlubší důvody nehledají (konsorcium to dělá už jenom ze zlomyslnosti), činy které se jako zlé představit nedalo jsou naopak rozpitvány jako nevyhnutelný důsledek vývoje ke kterému bylo konsorcium nakonec silou donuceno... No a tak dál :-) Nicméně, myslím že i s Chamurappim bychom se shodli na tom, že je to zrovna dvakrát vyvážený textík není...
jozob
Profil
thingwath
Ja si tiež myslím o webylone svoje, no myslím, že objektívna kritika je celkom presvedčivá.

Mám takú otázku OT, ale ja som prechod z HTML na XHTML (pred pár rokmi) prespal, preto mi prosím niekto vysvetlite, aké výhody má XHTML v podobe, do ktorej ho W3C zatiaľ dotiahlo?
Timy
Profil
thingwath
Fakta na podporu konsorcia se tam ze zásady nepíší.
Fakta na podporu konsorcia se píší všude jinde (a docela pochybuji, že tam zároveň píší fakta proti konsorciu).

Nicméně jsi mi odpověděl na něco úplně jiného :-). Cituji sám sebe: jakým věcem ohledně XHTML nedává Chamurappi prostor?
Martin
Profil
Chamurappi objektivně hodnotí některé problémy XHTML & spol. Dalším věcem dává prostor o poznání menší, pokud vůbec nějaký...

Timy
thingwath podle mě dalšími věcmi nemyslel rozhodně xhtml.
Takže otázka jakým věcem ohledně XHTML nedává Chamurappi prostor? neni na místě.
thingwath
Profil
XHTML přináší XML a XML představuje velmi širokou rodinu všemožných technologií zejména od W3C. Jejich odpovídající propojení a využití by umožnilo spoustu báječných věcí, které si myslím kritici někdy ani nedokáží představit. Jenže W3C je v oblasti propagace dost slabé. Chamurappi tedy místo toho dává prostor barvičkářům z WHATWG, třeba, ačkoliv je to dle mého názoru dálnice. (čeština je úžasný jazyk, není slovo dálnice odvozeno od slov dál nic? :-))
jozob
Profil
thingwath
V súčasnej dobe je XHTML vo väčšine prípadov parsované ako HTML, takže kde sú v súčasnej dobe výhody XML? Alebo tomu chápem nesprávne?
thingwath
Profil
Je bohužel určitým způsobem zpětně kompatibilní. Záleží na content-type.
jozob
Profil
thingwath
"Záleží na content-type."
Áno, záleží. Ale keď tak mrkám po stránkach, nájdem možno 0,5% so správnym MIME typom. S nesprávnym MIME typom sa XHTML parsuje ako nevalídne HTML.
habendorf
Profil
jozob: Myslím že thingwath to dobře ví. My to tady tak nějak víme všichni a kdybychom náhodou na chvilinku zapomněli, tak nám to pan W3Cbijce připomene.

Ovšem otázku V súčasnej dobe je XHTML vo väčšine prípadov parsované ako HTML, takže kde sú v súčasnej dobe výhody XML? skutečně nechápu.
jozob
Profil
habendorf
"Ovšem otázku ... skutečně nechápu."
Najskôr som sa spýtal, "aké výhody má XHTML v podobe, do ktorej ho W3C zatiaľ dotiahlo?", na to thingwath odpovedal "XHTML přináší XML a XML představuje velmi širokou rodinu všemožných technologií". Preto som sa spýtal, prečo hovoríme o výhodách XML, keď sa väčšina XHTML dokumentov parsuje ako HTML dokument.
habendorf
Profil
aké výhody má XHTML
Hele, počti si tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 1358 nebo tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 5009 nebo určitě i jinde. Vůbec nechápu, proč se tohle téma pořád cyklicky vrací a hlavně proč se na to pořád otvírají nové nikam nevedoucií thready.

A k té druhé otázce - XML je IMHO především otevřený standardní formát pro výměnu a sdílení dat. Takže možnosti XML bych nedegradoval na otázku jak se parsuje XHTML.

A nejvíc mě štve, že se tu hokič na něco zeptá a skončí to zase těmahle žabomyšíma válkama, jako vždy.
Tyhle výkřiky typu nepoužívej XHTML jsou asi tak stejně inteligentní jako nepoužívej MSIE, nepoužívej WIN, linux rulez apod.

A až ti jednou klient řekne, že pokud mu web neuděláš v xhtml, tak si ho nechá udělat jinde, pak možná pochopíš jednu věc. A to sice tu, že pokud budeš mít při kódování problém, budeš chtít poradit a někdo tě pošle do háje výkřikem nepoužívej XHTML, tak že to je rada akorát tak na @#$%^&*().
jozob
Profil
habendorf
"Takže možnosti XML bych nedegradoval na otázku jak se parsuje XHTML."
Nehovoril som o XML, ale o XHTML.

"A až ti jednou klient řekne, že pokud mu web neuděláš v xhtml, tak si ho nechá udělat jinde, pak možná pochopíš jednu věc."
Máš pravdu. Sám by som chcel tvoriť v HTML, ale nemôžem - klienti chcú X.

" ... skončí to zase těmahle žabomyšíma válkama, jako vždy."
Áno, jemu to určite nepomôže. BTW: ja sa účastním asi druhej vojny :-)

"Tyhle výkřiky typu nepoužívej XHTML jsou asi tak stejně inteligentní jako nepoužívej MSIE, nepoužívej WIN, linux rulez apod."
Vyzerá to tak, že máš opäť pravdu, každý si zvolí, to čo mu vyhovuje.

Ale aj tak si myslím, že Chamurappi odvádza dobrú prácu, za to si ho vážim.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0