« 1 2
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martina:
spousta lidí, včetně mě, musí pořád dokola číst, jak Chamurappi strašně nesnáší xhtml
Jak vidíš, ne všichni zaujímají vůči mým slovům stejně negativní přístup.


Reaguji na thingwathe:
Chamurappi objektivně hodnotí některé problémy XHTML & spol. Dalším věcem dává prostor o poznání menší, pokud vůbec nějaký
Máš pravdu, že je trochu zbabělé zaměřit se na nejslabší článek webových standardů. Však již také pečlivě zkoumám CSS.

Fakta se tam uvádí jenom, když je nezbytné nebo když do textu ladí proti konsorciu
Četl-li jsi pozorně, pak víš, že zdaleka nekritizuji jen konsorcium, ale i postoj odborné veřejnosti. Nejen proto, že specifikace W3C považují za svátost, ale i proto, že jim často pořádně nerozumí.

U činů, které do kontextu zapadají jako zlé, se nikdy hlubší důvody nehledají
Hledají. Hledal jsem je velmi dlouho. A v nich jsem našel další nekonzistence. Yuhů mi vytýká nedostatek stručnosti a má pravdu. Věcem, které jsou na popis příliš rozlehlé, se raději vyhýbám. Ne proto, že se nehodí do krámu.

konsorcium to dělá už jenom ze zlomyslnosti
Konsorciu jsem nikdy nepřisuzoval zlé úmysly. Nevnímám ho jako mračícího se padoucha s navoskovaným knírem, ale jako instituci, která funguje tak, jak umí.

myslím, že i s Chamurappim bychom se shodli na tom, že to zrovna dvakrát vyvážený textík není
Popisuji objektivní vady neobjektivním způsobem. Nemůžeš má tvrzení brát jako jediný zdroj informací. Nemůžeš je ovšem ani odvrhnout jako slova zaujatého nesnášenlivého blázna. Vzhledem k požadavku na stručnost je to postačující stav.

Nesuď, abys nebyl souzen. Tvé reakce na má slova v této diskusi jsou na tom s objektivitou, řekl bych, mnohem hůře. Ani jednou jsi nevyjádřil souhlas, naopak se snažíš nesouhlasit úplně se vším. A veškerá oponentura zpravidla spočívá ve vyjádření jakéhosi beztvarého nesouhlasu s tím, co říkám. Vytýkáš mi, že nepřináším žádné řešení problému (což není pravda, dokáži být nápomocen), ale samotná ta výtka už tuplem nic neřeší.

Jejich odpovídající propojení a využití by umožnilo spoustu báječných věcí, které si myslím kritici někdy ani nedokáží představit.
XML, XPath, XSL Transformace, SOAP, všemožné další aplikace XML -- to je můj denní chleba. XHTML užívat nemusím, což mě těší. Ano, je to ohromně báječné, jak to dohromady funguje*, ale k tomu, abych XML věci užíval, jsem donucen okolnostmi. Ve skutečnosti oproti SGML nepřináší vůbec nic nového. Vidím dva obecné metajazyky, jeden pokřivený a slavný, druhý standardizovaný a neznámý.
*) Až na několik much způsobených nedokonalými a naopak příliš dokonalými XML procesory. Taková moucha dokáže sežrat i celý den. Sláva drakonismu.


Reaguji na habendorfa:
A až ti jednou klient řekne, že pokud mu web neuděláš v xhtml, tak si ho nechá udělat jinde
Jenže kdo takto vychoval klienty? Odkud oni ví, že mají požadovat XHTML? Řeklo jim to W3C? Ne.

budeš chtít poradit a někdo tě pošle do háje výkřikem nepoužívej XHTML
1) Naznačil, že jsou to jeho stránky, on tedy volí jazyk.
2) Problém byl již dvě hodiny vyřešen. Jinak bych mu řešení poradil.
3) Běžně se neomezuji na výkřiky.
mat
Profil
Chamurappi

OT: je fakt obdivuhodné, s jakou zarytostí brojíš vůči w3c a jejím standardům... jen pro zajímavost, co se o tobě píše jinde...: http://www.dgx.cz/trine/item/konec-w3c-prostrednictvim-psa-pana-foustk y#comment-922
Chamurappi
Profil
Reaguji na mata:
Však jsem také Pixyho vyzval, ať mě konstruktivně zkritizuje, s pomocí argumentů. O nějakou dobu později opět nazval Webylon demagogickými bláboly, opět bez jediné konkrétní výtky (navíc překrucuje význam pojmu demagogie). Na moji reakci již bohužel neodpověděl.

Brojím proti obrazu konsorcia ve společnosti. Neruším jeho činy, ruším význam těch činů. Myslím, že vhodnější označení než kritika, je dekonstrukce.
VitaZ
Profil
hokič
Nebyl by k dispozici zroják toho nefungujícího html souboru? Zatím jsme se totiž v této diskusi dopátrali všeho možného, jen ne toho v čem skutečně spočívá ten problém s funkčností těch html souborů.
hokič
Profil *
Děkuji všem, kteří přispěli ať už názorem nebo radou k řešení mého problému.

Přečetl jsem si (prolétl) i zbytek diskuse a rád bych dodal pár vět. Rozhodně nehovím a nikdy nebudu hovět programové stránce tolik, jako grafické a zdaleka nedosáhnu nějakých zásadních teoretických znalostí, jako mají mnozí diskutující. Není to můj šálek kávy. Prozatím i kóduji, protože nic jiného nezbývá (byť samotný proces stavby stránek jako takový mě celkem baví), ale v budoucnu od toho hodlám ustoupit a přenechat to někomu jinému.

Jejich polemiku samozřejmě chápu a na rovinu, pokud by sem na toto fórum chodil každý jen jako já, tedy když potřebuje pomoc, nebylo by nikoho, kdo by odpovídal. Ale i tak bych dal přednost tomu, aby v první řadě stála rada a až v druhé dodatek formou osobního názoru na to, jestli vůbec jdu správnou cestou. Bylo by to ku prospěchu všech, protože ohnivé přestřelky startuje právě situace, kdy převáží touha po prosazení vlastního názoru nad ochotou pomoci nebo respektovat cizí názor. Dík ;)
hokič
Profil *
Pro VitaZ : tak teď nevím, zda se to správně zobrazí, ale začátek kódu je tento :

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs" lang="cs">

s ohledem na to, že pokud vytáhnu první řádek, stránka se zobrazí, problém byl zřejmě tam
habendorf
Profil
Myslím že problém je v tom, že z jakéhosi záhadného důvodu se stránka na serveru předává ke zpracování php enginu, který první řádek považuje za php script. Tomu by odpovídalo i to, že na jednom serveru to běží a na jiném ne.
IMHO nic nezkazíš, pokud stránku uložíš s příponou php a začneš

<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>' ?>

Pak by to mělo bez problémů běhat vždy a všude.
hokič
Profil *
Pro habendorf: Zřejmě budeš mít pravdu. Koneckonců jsem to tak i vyřešil. Dík ;)
jozob
Profil
hokič
Viď hneď druhý príspevok, tam si mal riešenie hneď od začiatku :-)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0