Autor Zpráva
jozob
Profil
Ale teraz už niečo konkrétnejšie. Uvažujem nad dvomi možnosťami - zhodiť všetky prehliadače do QUIRKu alebo zhodiť do QUIRKu len IE. A prosím nehádajte sa o tom, ktorá možnosť je lepšia, každý nech používa to, čo je jeho srdcu bližšie. Ja ešte nie som rozhodnutý, pretože nemám všetky fakty, ešte raz upozorňujem - čakám fakty - na základe nich sa rozhodnem sám. Z môjho uvažovania vyplýva niekoľko otázok, takže 2 základné otázky:

1.) Pokiaľ neuvediem DOCTYPE, nakoľko je isté, že všetky prehliadače zhodím do QUIRKu? Pozná niekto prehliadač, ktorý by pri neuvedenom DOCTYPE nespadol do QUIRKu?

2.) Ak zhodím IE do QUIRKu (napr. uvedením XML deklarácie), spolu s ním pôjdu aj iné prehliadače (založené na rovnakom jadre, ak tomu správne chápem). Je možné, že niektorý zo "zhodených" prehliadačov nebude "chápať" hacky alebo podobné veci rovnako ako IE?

Samozrejme, rád by som si to odskúšal, ale bohužial Windows nemám, na Linuxe bežia len niektoré alternatívy.

Za všetky odpovede budem vďačný!
Chamurappi
Profil
Reaguji na jozoba:
1) Je to dostatečně jisté. Neznám jediný prohlížeč, který by při neuvedení <!doctype> spadl do standardního režimu.
2) Programy užívající jádro Exploreru tohle patrně nemají možnost ovlivnit.
jozob
Profil
Chamurappi
1.) Super. A možno blbá otázka: Aká DTD sa v tomto prípade použije?
2.) Nejak presne nerozumiem. Čo nemôžu ovplyvniť?

Ďalej ma napadá otázka: Pokiaľ uvediem DOCTYPE s HTML 4.x bez adresy, zhodím všetky prehliadače rovnako ako v prípade neuvedenia DOCTYPE?
llook
Profil
Aká DTD sa v tomto prípade použije?
Stejně jako ve standardním režimu - žádné. Prohlížeče nepracují s DTD.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0