Autor Zpráva
Zbyněk
Profil *
Ahoj, potřeboval bych pomoc. Validatoru se nelíbí kód mých stránek a já si nevím rady, jak bych ho měl změnit. Třeba Errory - netuším, co po mně chce. A adresy jsou zapsány tak, aby znesnadnili robotům jejich identifikaci, takže třeba mailto:mike.ambrose%40bbsrc.ac.uk, ale asi to není validní. Díky za radu.
http://validator.w3.org/check?uri=www.vurv.cz%2Fewac%2Fmembers.htm
Timy
Profil
Zbyněk
1) neukončený <link> => <link />
2) <link /> mezi </head> a <body>?
3) a class=menu -- hodnota atributu patří do uvozovek
4) entita má končit středníkem (& #0097zk => & #0097;zk)
Zbyněk
Profil *
Díky za odpověď, ale teď česky :-) jsem začátečník a musí se na mě pomalu.
ad 1. chápu
ad 2. vadí ukončený tag <link/> mezi head a body? jak to opravit?
ad 3. asi chápu, ale je to možné popsat jak pro blbýho?
ad 4. každá entita musí končit středníkem?
Já vím, je to se mnou těžký ;-))
Petra
Profil
ad 2. - přesunout ho tam, kam patří = do head
ad 3. - místo class=menu napiš class="menu"
ad 4. - ano
Timy
Profil
Zbyněk
Díky za odpověď, ale teď česky :-) jsem začátečník a musí se na mě pomalu.
Nemohu si tedy odpustit otázku, proč píšete v XHTML, když mu nerozumíte? V HTML byste tyhle problémy prakticky nemusel řešit.

ad 2) element <style> patří do hlavičku (tj. mezi <head> a </head>), ne mezi hlavičku a tělo.
ad 3) <a class="menu">
ad 4) ano
Zbyněk
Profil *
Díky všem za rychlou a učinnou pomoc. Snad při opravování stránek nepokazím vaše úsilí o mojí nápravu.
Zbyněk
Profil *
Pro Timyho: tohle jsou moje druhé stránky a dělám je způsobem, nad kterým by asi pravověrným Notepadařům či psavcům čistého kódu vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Tvořím je v Dreamweaveru, a pak konzultuji případné chyby s kamarádem. Dal jsem se zlákat vidinou "huráá, mám to validní podle w3c" a nástrojem Dreamweaveru "Převést na XML". Vím, že další stránky tvořit nebudu a jsem líný se to učit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0