Autor Zpráva
zleba
Profil *
Dá se nějak validně a bez použití js udělat odkaz na stránku, která se zobrazí v jiném okně? Mluvím teď o jazyku XHTML.
Šlaha
Profil
Možná při požití frameset doctypu
Petra
Profil
Stačí XHTML 1.0 Transitional.
Timy
Profil
Ale pozor, někteří nadšenci striktních verzí nechtěli používat JS a ani se nechtěli "snížit" k tomu, aby použili transitional DTD a navrhli jiný způsob otevírání nových oken. Namísto běžného target="_blank" navrhují atribut rel a hodnotu external-site. Tedy <a href="#" rel="external-site">odkaz do nového okna</a>. Viz konverzace na W3C mailing listu.
zleba
Profil *
A opravdu to funguje? Napis mi prosim nejaky konkretni priklad, at vim, kam napsat adresu (URL).
Anonymní
Profil *
zleba
"A opravdu to funguje?"
ne, říkal jsem, že to je pouze návrh.
Timy
Profil
to jsem psal já
Miloš
Profil
Timy
… ani se nechtěli "snížit" k … transitional DTD … Namísto běžného target="_blank" navrhují … <a href="#" rel="external-site">
Pěkné. Nejprve zakažme drbání se rukou za uchem odůvodňujíce to nemravností drbu, načež vymysleme drbání rukou falešnou (pa-rukou), kteréžto je kulticky čisté a nepoškvrněné jak padlý sníh.
nakashi
Profil
2 Timy
Teď jsem nějak nepochopil, na co mi tam ten rel="external-site" bude, když to stejně žádnej prohlížeč nezná (Samozřejmě by to bylo hezký, návrh podporuju, ale zatim mi v ničem nepomůže).
Je fain, když je kód zcela validní, ale pokud potřebuju dál otevírat stránku do nového okna, bez obav použiju target="_blank", holt mi pak stránka validátorem neprojde, ale fungovat to bude všude a o to snad jde, ne?
Rozhodně mi to přijde jako lepší řešení, než to obcházet nějakou JS šíleností.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0