Autor Zpráva
souki
Profil
dlouho zvažuju zda je k něčemu dobré XML na webu a ted jsem možná narazil na (pro mne) využití. Tak bych prosil o nějaké námitky.
Mám k webu redakční systém. Když se píše článek, jdou vkládat jen obrázky, které jsou v databázi (formulářový select). Jde o to, že ty obrázky se občas mění (popisky, umístění), a tak bych chtěl do stránky vkládat jen jejich id (popř nějaké paramtry jako je zarovnání.
Napdalo mě, že bych NĚJAK využil XML a ukládal jen jejich id třeba jako <obrazek id="545" /> a při vypisování by se to nahradilo popiskem, cestou a pod. (předpokládám že o to se bude muset postarat nějaké php)
Otázka zní: jde to? Má cenu se pouštět do XML? Nebo je to úplná zhovadilost?
thingwath
Profil
Takto pro vnitřní použití tam může být cokoliv, jestli to bude přiměřeně jednoduché a nebude se exportovat směřem ven, ušetřil bych na XML parseru a udělal jenom nějaké chytré nahrazování regexem.
souki
Profil
asi to udělám jako [!img!]123-levo-nahled[!/img!]
chtěl jsem použít nějakou pokrokovější technologii, ale pro takhle malé využití asi vážně bude lepší jen to ereg_replacovat......
ale jen teoreticky... jak by to bylo? normálně bych ve stránce psal a tam kde by měl byýt obsah článku bych udělal
<clanek xlmns="bafikybaf.xsd">
....xml....
</clanek>
a šlo by to?
nevím o tom takřka nic...... tak se rád poučím :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0