Autor Zpráva
PETR1234
Profil *
Cau,

je povinna XML deklarace "<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>" uplne navrchu v XHTML strance? Vsiml jsem si i u profesionalnich webmasteru, ze to nekdy pouzijou a jini ne...

Diky za vysvetleni Petr
WanTo
Profil
Když budeš mít stránku v utf8, nemusíš jí myslím uvádět. Navíc mám pocit, že s ní nějak zlobí IE.
PETR1234
Profil *
To jsem taky nekde cetl, ale vsiml jsem si, ze treba na www.webdesign-reklama.cz maji windows-1250 a stejne deklaraci nemaji - je to chyba?

Petr
WanTo
Profil
Validátoru to nevadí, takže asi ne.
PETR1234
Profil *
No odpoveď "asi ne" mě sice moc neuspokoji, ale asi to fakt vadit nebud ;)

Petr
Timy
Profil
XML deklarace musí být v XHTML dokumenty když není psán v UTF nebo nebylo vyšším protokolem určené jiné. XML deklarace by neměla být v XHTML dokumentu, který je posílaný jako text/html, protože některé prohlížeče to zobrazí jako normální text, navíc IE spadne do quirku.
PETR1234
Profil *
Takze na mnou uvadene adrese je v tomto prakticky chaba, ju?

Petr
Timy
Profil
WanTo
"Validátoru to nevadí, takže asi ne."
Validátorem bych neargumentoval, validátoru nevadí ani tohle
WanTo
Profil
Taky mám občas pocit, že validátor dělá blbosti. Obzvlášť ten na XHTML.
Timy
Profil
PETR1234
"Takze na mnou uvadene adrese je v tomto prakticky chaba, ju?"
Posílají kódování http hlavičkou, takže ne
jozob
Profil
V súčasnej dobe sa XML deklarácia používa hlavne na zhodenie IE 6 do quirks módu.
habendorf
Profil
V súčasnej dobe sa XML deklarácia používa hlavne na zhodenie IE 6 do quirks módu

Ano, přesně na to ji používám. IE si hodím do quirku a zbytek mi jede ve standardu, nejlepší řešení (IMHO).
WanTo
Profil
Ano, přesně na to ji používám. IE si hodím do quirku a zbytek mi jede ve standardu, nejlepší řešení (IMHO).
Jak se v tomto případě chová IE7?
habendorf
Profil
WanTo: jede ve standardu (což je krapet problém)
jozob
Profil
WanTo
"Jak se v tomto případě chová IE7?"
IE 7 toto pravidlo ruší. O IE 7 som aj niečo napísal. http://www.prievan.sk/2006/04/13/co-nam-prinesie-internet-explorer-7/
WanTo
Profil
Dá se v tom případě ještě nějak zařídit, aby se přepnul do quirku? Umí IE7 vůbec quirk?
jozob
Profil
habendorf
"což je krapet problém"
To sa ešte len uvidí. Ja verím, že k finálnej verzii IE 7 sa budeme môcť správať ako k Opere alebo FF.
jozob
Profil
WanTo
"Dá se v tom případě ještě nějak zařídit, aby se přepnul do quirku? Umí IE7 vůbec quirk?"
AFAIK, každý prehliadač pozná quirks mód. IE 7 môžeš zhodiť pomocou DTD.
WanTo
Profil
jozob
Moc díky za ten odkaz na článek, je výborný. Zase toho vím o IE7 o trochu víc :)
jozob
Profil
WanTo
Rádo sa stalo. :-)
habendorf
Profil
jozob: To sa ešte len uvidí. Ja verím, že k finálnej verzii IE 7 sa budeme môcť správať ako k Opere alebo FF.

No právě, v tom je ten problém. Co pak budou stránky dělat v IE<6 (který standard neumí) ? Zbývají asi jen podmíněné komentáře :o(
jozob
Profil
habendorf
Ak vyjde všetko podľa predstáv, stránky optimalizované našou najobľúbenejšou metódou (XML deklarácia -> IE 6 quirks) nebude potrebné znovu optimalizovať. (Viď článok)
habendorf
Profil
jozob: Hmm, pravda. Pokud tedy IE7 bude opravdu správně umět selektor přímého potomka.
jozob
Profil
habendorf
"Pokud tedy IE7 bude opravdu správně umět selektor přímého potomka."
Už beta verzie ho implementujú správne. To už považujem za vybavnú vec. Takisto "chyba" pri selektore rodiča "* html" bola odstránená.
habendorf
Profil
jozob: Děkuji, konečně mi dneska někdo udělal radost :o)
jozob
Profil
habendorf
Rádo sa stalo. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0