« 1 2 3 »
Autor Zpráva
danilo
Profil *
Jakej je rozdil v 1.0 a 1.1? proc se odesila 1.1 jako aplication/xhtml?
Neznate nejakou ceskou stranku o blize uvedene specifikaci 1.1?
dekuji
RPG
Profil
danilo
1.1 je modulově založeno, tzn. je zde možnost "přidávání" modulů (nedávno se tady o tom mluvilo, tuším).
Timy
Profil
danilo
"Neznate nejakou ceskou stranku o blize uvedene specifikaci 1.1?"
Známe
jozob
Profil
"proc se odesila 1.1 jako aplication/xhtml?"
HTML je text/html, preto sa má odosielať ako text/html, odosiela sa ako text/html.
XHTML je application/xml+xhtml, preto sa má odosielať ako application/xml+xhtml, ale na 99% stránkach sa odosiela ako text/html.
Otázka trošku z opačnej strany: prečo sa 1.0 neodosiela ako application/xml+xhtml? ;-)
RPG
Profil
jozob
Protože to -IE- nesežere, jak sám dobře víš ;-).
Pochybuji, že XHTML bylo stvořeno tak, aby se posílalo jako HTML dokument :-). Co s tím teď, milé W3C?
jozob
Profil
RPG
BTW: To bola otázka do bitky s XHTML puristami. :-)

"Pochybuji, že XHTML bylo stvořeno tak, aby se posílalo jako HTML dokument :-)."
O ľuďoch, ktorí o tomto pochybujú si myslím svoje.

"Co s tím teď, milé W3C?"
Nič. Ak nepríde IE 7 s implementáciou application/xml+xhtml, potom: zbohom túžobne očakávané XHTML 2.0.

Prečo sa každé vlákno v téme s ikonkou W3 konsorcia skončí bitkou? :-)
RPG
Profil
jozob
BTW: To bola otázka do bitky s XHTML puristami. :-)
Má odpověď jim také byla určena :-).

Prečo sa každé vlákno v téme s ikonkou W3 konsorcia skončí bitkou? :-)
Lidi to baví. Mne také :-).

Mimochodem, i když příjde IE7, IE6 tady zůstane...
jozob
Profil
RPG
"Mimochodem, i když příjde IE7, IE6 tady zůstane..."
Dnes sme sa o tom osobne bavili s Derom. A myslím, že s ním absolútne súhlasím. Išlo o to, že ak IE 7 príde s implementáciou application/xml+xhtml, dočkáme sa pravého XHTML za 6 - 10 rokov. No ak sa MS na implementáciu tohto "dôležitého" MIME typu vys***e, nastane pre mnohých krásna chvíľa - zbavíme sa XHTML. Aké krásne. Takže, odkaz pre MS: Nikam sa neponáhľajte, zbytočná strata času, peňazí. My ten MIME typ nepotrebujeme.
RPG
Profil
jozob
Přesně tak, skvěle řečeno. Přidávám se k vám. Teď ještě povolat "do zbraně" více lidí a můžeme táhnout směr konsorcium :-).
jozob
Profil
RPG
A kde je Chamurappi? Podľa mňa si konsorcium (alebo Interval.cz :-D) najalo nájomného vraha.
thingwath
Profil
Libi se mi, jak v jednom vlakne na Microsoft plivete a v druhem jste za jeho zajmy ochotni bojovat :-)
jozob
Profil
thingwath
Niekedy musíš zniesť menšie zlo, aby si porazil väčšie zlo. Inak keď už sme pri tom, my podporujeme, aby MS urobil prehliadač, ktorý by zničil nádeje na XHTML. Quite simple. :-)
jozob
Profil
thingwath
"za jeho zajmy"
To, že nevedia dokončiť implementáciu application/xml+xhtml je záujem?
thingwath
Profil
Takze proprietarni XAML a webove aplikace misto otevreneho XHTML a semantickeho webu je pro vas mensi zlo? Cokoliv za spickou vlastniho nosu asi hledate na mape, ne? :-)
Jirka Kosek
Profil *
...nastane pre mnohých krásna chvíľa - zbavíme sa XHTML. Aké krásne...

Bobře, ty už nehul. XHTML je správná cesta, jen se v těch specifikacích musí pár drobných věcí opravit, na tom už se (byť velice pomalu) pracuje.
jozob
Profil
thingwath
Samozrejme, trošku som to prehnal. XHTML nie je až také zlo. Jediné, čo mi na ňom vadí (vlastne ani nie na ňom) je nepodpora na strane koncových zariadení. A opäť sme pri MS a ich IE (opäť za všetko môže strýčko Bill :-)). A tiež mi vadí aj to, ako ho chce W3C pretlačiť. Inak mi je jedno, v čom kto tvorí. Ja si budem do skonania sveta tvoriť v krásnom text/html, s ktorým neboli doteraz žiadne praktické problémy a hotovo. Ja už len čakám na ten krásny okamih, kedy mi zákaník nariadi nakódiť stránku v HTML 4.01 Transitional. Potom mu dám 50% zľavu. :-)
jozob
Profil
Jirka Kosek
"Bobře, ty už nehul."
:-) Nemám slov.

A dožijeme sa podpory XHTML zo strany Microsoftu? Ak áno, kedy? Ja si myslím, že nie.
Timy
Profil
jozob
"A dožijeme sa podpory XHTML zo strany Microsoftu? Ak áno, kedy? Ja si myslím, že nie."
http://blogs.msdn.com/ie/archive/2005/09/15/467901.aspx

Jirka Kosek
"XHTML je správná cesta, jen se v těch specifikacích musí pár drobných věcí opravit"
Mohli by opravit především tohle. Je to jeden z těch reálně existujících problémů, které mi na XHTML vadí - chybička se vloudila a hopla => místo stránky vidím nesmyslnou hlášku o neshodujícícm se tagu.
jozob
Profil
Timy
Díky, na také stará príspevky som sa na IEblogu nepozeral. Veta "I should say that IE7 will not add support for this MIME type" hovorí sama za seba.

Jirka Kosek
Ja verím, že XHTML je pekné. Ale čo mám robiť, keď mi ho IE aj tak 1.) vôbec nezobrazí, alebo 2.) parsuje ho ako syntakticky nesprávne HTML.
Jirka Kosek
Profil *
2.) parsuje ho ako syntakticky nesprávne HTML

Prostě nedělejte nic. IE (a ostatně všechny ostatní prohlížeče) nenačítají HTML pomocí parseru SGML, ale pomocí dost šíleného jednoúčelového parseru, jehož hlavní prací je opravovat chyby v kódu. Jestli to chcete brát takhle, tak klidně můžete tvrdit, že HTML čtou všechny prohlížeče jako syntakticky nesprávné HTML. Tak to prostě je, v praxi to funguje, a může nám maximálně vadit, že v HTML nejde používat různé vychytávky SGML. HTML parseru v prohlížeči je jedno, zda mu pošlete pěkné HTML, zprasené HTML, pěkné XHTML nebo zprasené XHTML.
RPG
Profil
thingwath
a semantickeho webu
O sémantice tady (pokud vím) nikdo nemluvil. I validní XHTML může obsahovat sémantické hrubky, nebo snad ne?

jozob
Ja už len čakám na ten krásny okamih, kedy mi zákaník nariadi nakódiť stránku v HTML 4.01 Transitional. Potom mu dám 50% zľavu. :-)
Ano, tak toho bych se také chtěl dožít. Smůla, většina dnešních zadavatelů má jako podmínku validní XHTML a vlastně ani nevědí proč to tak chtějí... asi protože je to v módě :-).

Timy
Mám tomu rozumět tak, že xml+xhtml v IE7 nebude, nebo jsem (zase) špatně četl? :-)

Existují tři možnosti:

1) XHTML se opravdu prosadí, přinese zázračné změny a metody, konsorcium nám dokáže že jsme se mýlili.
Toho se bojím. Dovedete si představit dobu, kdy budou všechny dokumenty psány podle jedné šablony? Kdy budou v základě všechny stejné? To se pravděpodobně i na tomto fóru bude na stránkách hodnotit jen grafika. Protože kód bude stejný u všech stránek.

2) XHTML selže a posupně vymizí. HTML opět ovládne web a my budeme moct čerpat z jeho rozmanitosti a přizpůsobivosti.
V to doufám.

3) XHTML bude částečně úspěšné, nezmizí, ale ani se neprosadí.
To je mi celkem jedno :-). Budu dál psát v HTML.

ad.
Mimochodem, vážně, kde je Chamurappi? jeho podporu bych zde uvítal :-).
jozob
Profil
RPG
"Mám tomu rozumět tak, že xml+xhtml v IE7 nebude, nebo jsem (zase) špatně četl?"
Čítal si správne, MS sa na to kašle.

1), 2) alebo 3):
Myslím, že správna odpoveď je 3).

"asi protože je to v módě"
Alebo preto, že niektorí odborníci sa domnievajú, že XHTML je budúcnosť. OK, XHTML má možno kopec výhod. Ale prečo hovoríme o krásnej budúcnosti, keď podpora zo strany IE nikdy nepríde? Skrátka, XHTML má smolu. A prečo? Moja najobľúbenejšia odpoveď: Pretože Microsoft.
jozob
Profil
RPG
"Mimochodem, vážně, kde je Chamurappi? jeho podporu bych zde uvítal :-)"
Pred chvíľou mi od neho došiel mail. Odpísal som mu, nech sa ukáže na diskusii, že ho potrebujeme. Snáď sa objaví. :-)
RPG
Profil
jozob
Čítal si správne, MS sa na to kašle.
Cítím vážně konec XHTML.

Myslím, že správna odpoveď je 3).
Také myslím. W3C "porážku" neuzná, ani kdybych se jí skutečně dožil.

Pretože Microsoft.
To mi připomíná oblíbenou Chamurappiho odpověď: "Protože WC3" ;-).
Timy
Profil
RPG
"Mimochodem, vážně, kde je Chamurappi? jeho podporu bych zde uvítal :-)."
Chamurappi má na starosti něco důležitějšího. Nechte ho taky chvíli oddychnout ;-).

btw: pozor na větu v mnou odkazovaném článku - "I love XHTML"
jozob
Profil
Timy
"Chamurappi má na starosti něco důležitějšího."
Neviem, či to môžem prezradiť, ale tešte sa. Písal, že už píše nové články do kritiky o W3C. ;-)
mata
Profil
Dovedete si představit dobu, kdy budou všechny dokumenty psány podle jedné šablony? Kdy budou v základě všechny stejné? To se pravděpodobně i na tomto fóru bude na stránkách hodnotit jen grafika. Protože kód bude stejný u všech stránek.

To je nesmysl. Vsadím se, že když dáte třem kodérům rozřezat stejný grafický návrh a požadavkem bude XHTML, každý se toho zhostí jinak.

To je mi celkem jedno :-). Budu dál psát v HTML.
OK. Tak proč tu rozpoutávat diskuse zda je lepší to či ono? A nač přivolávat Chamurappiho, který má vyhraněný názor? Každý nechť si píše podle své chuti.
RPG
Profil
mata
každý se toho zhostí jinak.
To pochybuji. Kóder, který zvládá XHTML by to s největší pravděpodobností řešil <div> + CSS. Navíc, doporučuje to W3C (=zákon, musím to tak udělat) :-).

Jak proč tu rozpoutávat diskuse zda je lepší to či ono?
Protože lidi chtějí vyjádřit svůj názor na danou věc a pokusit se přesvědčit ostatní. Prostě nás to baví, nebo ne? :-)

A nač přivolávat Chamurappiho
Protože Chamurappi je na tuto problematiku expert, vést podobnou debatu bez něj považuji za hřích :-) (berte to samozřejmě s nadsázkou).
jozob
Profil
"Protože Chamurappi je na tuto problematiku expert"
Dodám, že vie o problematike viac, ako všetci na tejto diskusii dokopy.
mata
Profil
To pochybuji. Kóder, který zvládá XHTML by to s největší pravděpodobností řešil <div> + CSS.

To nepochybně. Ovšem ve značkování nevidím rozdíl v XHTML a HTML (kromě pár značek, které XHTML zavrhuje). Pokud voláte po návratu HTML kvůli větší nabídce značek tak musím říci, že si bez nich vystačím.
Šlo mi o to, že kodéři by to řešili jinak např. co se týče pozicování - někdo bude raději používat float, jiný absolutní pozicování apod.
Ono ani v tom HTML zas tak moc na výběr nemáte jak to řešit ;)
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0