Autor Zpráva
mata
Profil
Proč se musí u <textarea> uvádět atributy rows a cols když jsou tam stejně k ničemu? Nebo mají nějaký význam?
roberta
Profil
rows - počet riadkov
cols - počet znakov v riadku
mata
Profil
Význam atributů je mi jasný, ale prohlížeče to IMHO stejně ignorují.
Michal Škrabálek
Profil
Pokud uvedete rozměry (width a weight) pomocí stylu, budou hodnoty rows a cols "přebity", style má větší váhu.
Plaváček
Profil
[b][/b]

Prohlížeče to samozřejmě neignorují, postačí vypnout styly a juknout na textareu, jak vypadá bez uvedení těchto hodnot.
Timy
Profil
Já jsem třeba zcela opačného názoru, protože mi přijde, že tyhle dva atributy jsou pouze prezentačního charakteru a tudíž by se naopak neměly uvádět vůbec, podobně jako atributy height či width.
Leo
Profil
Height a width u ceho? Leo
Timy
Profil
Leo
<td>, <tr> třeba. Osobně mi přijde zvláštní určovat velikost čehokoliv přímo v HTML. Jak bude to či ono široké či vysoké je přece čistě záležitost vzhledu a tudíž kaskádových stylů. I u obrázků je teoreticky lepší (čistší) používat zápis style="height: ;width:" než přímo prezentační atributy. U textarea se pouze šířka a výška schovala za sloupce a řádky.
Leo
Profil
No treba u obrazku (img) bych to rozhodne nechal :-) stejne tak u object, atd., tam kde se obsah narazuje obsahem souboru a neni primo v html. Neni nic otravnejsiho nez cist text ktery zacne odskakovat jak prilizaji dalsi a dalsi obrazky. Leo
Timy
Profil
Leo
"Neni nic otravnejsiho nez cist text ktery zacne odskakovat jak prilizaji dalsi a dalsi obrazky"
Ano, to je pravda, ale prohlížeče zvládají "předpřipravit" si místo pro obrázek i při použití stylů. Tudíž použitelnost stránky se tím nesníží a žádné odskakování by proběhnout nemělo.
Leo
Profil
Jasne, ale bez stylu je to peklo, protoze se stranka prekresluje/preformatovava dodatecne, zatimco neurcene rozmery u tabulky nemusi byt tragicky, velikost je dana obsahem, ktery se stahuje synchronne. Leo
Timy
Profil
Leo
Ale kdo si taky prohlíží web trvale bez stylů? U textových prohlížečů tento problém nehrozí a většina lidí s normálním prohlížečem si nemá důvod styly trvale vypínat. Ale jinak máš samozřejmě pravdu, v praxi použití stylů na určení velikosti obrázků nepřinese žádné plus, takže je praktičtější používat běžné atributy width a height. Ale nějak jsme se odtrhli od původního tématu :-).
Leo
Profil
No vychazim z toho, ze stranky by mely byt maximalne pouzitelne i bez stylu a dalsich technologii (JS), jinak bych klidne mohl pouzivat tabulkovy layout, navigaci pres JS, atd. Leo
mata
Profil
Taková "hloupá" otázka a jakou může rozpoutat diskusi :-)
Každopádně díky za trknutí - vypnul jsem si styly a už vím na co to je.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0