« 1 2 »
Autor Zpráva
JiraCZ
Profil *
ahoj, pisu stranky v XHTML 1.0 strict, a narazil sem na problem, validator mi hazi error, kvuli atributu target u odkazu, mam tam target="_blank" , nevite prosim co s tim?

Predem diky za kazdou radu

JiraCZ
Timy
Profil
vykašlat se na to, použít transitional verzi, počkat si na XHTML2, použít vlastní doctype, nepoužívat otevírání do nového okna, použít javascript.
Hugo
Profil
Nebo si vytvoř vlastní DTD :-).

http://radekhulan.cz/item/toto-je-validni-welldone-dtd-xhtml-with-ifra me-1-1-en
JiraCZ
Profil *
no to ste me moc nepotesili :( tak to asi udelam javascriptem........presto diky :)
halogan
Profil
JiraCZ: a proc nemuzes pouzit Transitional?
Martin
Profil
Já bych použil první Timyho řešení, proč ne?
jozob
Profil
Martin
"Já bych použil první Timyho řešení, proč ne?"
Ktoré? Ja tam vidím 6 riešení. ;-)
llook
Profil
Řekl bych že "první Timyho řešení" je: vykašlat se na to
klokyn
Profil
Najprv si treba uvedomiť, či je až také dôležité otvoriť odkaz do nového okna. Ak nie, tak sa na to vykašli. Javascript tiež nie je najveselšie riešenie - dosť ľudí ho má vypnutý. Ja by som použil transitional verziu ;-)
jozob
Profil
Sorry, rýchle čítam, nejak som to zle pochopil.
DoubleThink
Profil *
Javascript tiež nie je najveselšie riešenie - dosť ľudí ho má vypnutý

Jestli ti 2,7% připadá jako "dost", tak mě teda ne.

Nicméně souhlasím, že mamlasit někde javascript jenom proto, že si nějaká organizace vymyslela další volovinu, je naprostá demagogie.
Miloš
Profil
BTW DoubleThink
mamlasit někde javascript … je naprostá demagogie.
„využívání zkreslených zjednodušených argumentů, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování jednotlivců a skupin“
a
„Zdánlivá analogie. Zdánlivě související příklad, při podrobnějším zkoumání zjistíme, že věc stojí na zcela odlišných principech.“
viz http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/demagogie
Timy
Profil
Asi by bylo lepší namísto slova demagogie použít třeba slovo blbost.

IMHO je ideální Timyho druhé řešení, pokud je to jen trochu možné.
llook
Profil
A já bych řekl, že by bylo lepší namísto slova nejideálnější použít třeba slovo ideální. ;-)
Timy
Profil
llook
hmm, pravda :-)
thingwath
Profil
Osobně tedy za jediné dobré řešení považuju Timyho pětku. Zbytek je už jenom méně nebo více špatný.
donny
Profil *
>že si nějaká organizace vymyslela další volovinu
podle meho nazoru je zruseni atributu target dobrou volbou (snad me neukamenujete). Uzivatel by si mel sam rozhodnout, zda si odkaz otevre v novem okne, ci nikoliv - a o to jim asi slo, ne?

Abych vam priblizil nektere duvody meho postoje: pouzivam prohlizec Opera, ktery pouziva taby. Pri praci pouzivam gesta mysi (tedy i pro akce Vpred, Zpet). Kdyz kliknu na odkaz, vetsinou nesleduju, zda se otevrel na novem tabu. Pokud mi stranka uz nevyhovuje, casto se chci vratit "Zpet" a nevsimam si, jestli jsou tlacitka na liste aktivni ci ne. Jen udelam gesto a hle, nic se nestane. Zkusim to trikrat, ctyrykrat a az potom mi dojde, ze se stranka otevrela na novem tabu, tedy zadne "Zpet" neni. Mezi tim jsem se prepinal na jine taby a uz se ztracim, protoze nevim, ktery tab byl oteviracem tohoto 'neposlusneho'. Dale pri surfovani mam vetsinou otevreno treba deset tabu, vim kde co mam, a kdyz se mi tam objevi nejake dalsi, tak ztracim prehled a dost me to zdrzuje. Pokud si chci odkaz otevrit v novem tabu, bud za nej "zatahnu dolu" P tl. mysi, nebo pri kliknuti podrzim Shift (to funguje snad ve vsech dnesnich browserech).

Pokud je to nevyhnutelne, da se pouzit JavaScript. Pokud ho nekdo ma vypnuty, je to pak vice mene jeho problem. Drtiva vetsina modernich prohlizecu ho podporuje, a ktere ne, ty vetsinou ani neumi zobrazit vice, jak jednu stranku najednou.
Timy
Profil
donny
"podle meho nazoru je zruseni atributu target dobrou volbou (snad me neukamenujete). Uzivatel by si mel sam rozhodnout, zda si odkaz otevre v novem okne, ci nikoliv - a o to jim asi slo, ne?"
A proto máme místo targetu používat javascript? Neboli otevírání nových oken přes target je špatně, ovšem pokud otevíráme nové okna přes javascript, nic se neděje. Obecně otevírání nových oken taky nemám rád, ale když už bych to někdy potřeboval, sáhl bych po targetu.
Leo
Profil
"Obecně otevírání nových oken taky nemám rád, ale když už bych to někdy potřeboval, sáhl bych po targetu."

A to ja zase s urcitosti po otevirani JavaScriptem (samozrejme musite osetrit moznost, ze je vypnuty). Pak mate kontrolu nad velikosti okna (sirka, vyska), coz u targetu neplati. A zatimco u okna ktere je male kazdy pochopi ze mu nejake pribylo, u targetu se muze otevrit pres cely monitor a uzivatel vi prd... Leo
Timy
Profil
Leo
Tak závisí na konkrétním příkladu, obrázky do nového okna bych taky otevíral Javascriptem, ale třeba na stránce s odkazy na spřátelé weby nepotřebuji zrovna kontrolu nad velikostí nově otevřeného okna.

Každopádně pokud mě někdo nebude nutit, nepoužil bych ani jednu metodu :-).
Leo
Profil
"ale třeba na stránce s odkazy na spřátelé weby nepotřebuji zrovna kontrolu nad velikostí nově otevřeného okna."

Ja myslim, ze i tam ano. Pokud se to otevre do velkeho okna pres cely monitor tak se uzivatel, ktery o tom nevi, nevrati zpatky pres tlacitko Zpet - nove okno nema historii stareho, takze jste sam proti sobe - nevrati se na VAS web. Vubec nejlepsi reseni je nova okna nepouzivat vubec.... Leo
thingwath
Profil
On je Javascript něco jiného... Rámce v HTML a atribut target jsou omyl historie co už se snad opakovat nebude. Javascript je horší, to je problém principiální.
Leo
Profil
"Javascript je horší, to je problém principiální."

Co prosim? JavaScript je nejaky problem? A dokonce principalni? Leo
thingwath
Profil
Dávat tak komukoliv (stačí načíst stránku) na mém počítači k dispozici prostředí pro běh jeho programů mi přijde rozhodně jako problém... Vzhledem k tomu jaký podíl na bezpečnostních chybách v prohlížečích tvoří javascript a pokud uvážím, že zapnutý javascript je prakticky všude výchozí nastavení, tak bych si to dovolil označit rovnou za problém vážný.
DJ Miky
Profil
thingwath
nemáš používat "prohlížeč" od MS...
Chamurappi
Profil
Reaguji na donnyho:
podle meho nazoru je zruseni atributu target dobrou volbou (snad me neukamenujete).
Uspecifikujeme tě. To prý bolí víc.
On snad target někdo zrušil? V HTML 4 je, v XHTML 1 je, v XHTML 2 pravděpodobně bude.

Dokonce ani nikdy nebyl zavržený. Je pěkné, že se víří debaty kolem otevírání do nových oken, jestli to je použitelné nebo není použitelné, jestli je to slušné a nebo to není slušné, ale když do toho někdo zavede domnělý názor W3C, zvrhne se to buď v lynčování konsorcia nebo v obhajobu konsorcia. Pak jsem na pochybách, jestli těm, co target odmítají, jde více o uživatele nebo o soulad s domnělým názorem W3C. V HTML existují i jiné pitomé věci, o kterých se tolik nemluví -- a to jen proto, že si většina lidí myslí, že je konsorcium schvaluje.

Bavíme-li se -- jako tady -- přímo o nevaliditě proti Strict DTD, pak je rada snadná: Nepoužívat Strict DTD. Nenapadá mě vůbec žádný rozumný důvod pro validování zrovna proti této DTD.


Reaguji na thingwathe:
Rámce v HTML a atribut target jsou omyl historie
Některé věci jsou bez rámců hůře použitelné/vytvořitelné -- to platilo, platí a bude platit. Řekl bych, že na svědomité posouzení toho, co je a co není omyl historie, ti chybí nadhled.

Dávat tak komukoliv (stačí načíst stránku) na mém počítači k dispozici prostředí pro běh jeho programů mi přijde rozhodně jako problém
Pomineme-li věčný boj četníka s lupičem o bezpečnost, proč je to problém? Protože může autor stránky mrhat tvým výpočetním výkonem?
jozob
Profil
Súhlasím s Chamurappim, rámce sú niekde oveľa použiteľnejšie ako akékoľvek iné metódy riešenia premenlivého obsahu.

OT: Chamurappi, vitaj späť. Vynovený webylon je super, idem si prečítať nové články.
Lung Tien
Profil *
ja pouzivam nove okno pri otevirani obrazku (zvetsena verze po kliknuti na thumbnail). Delam to javascriptem window.open a za to tam return false, aby se to tem, co maji vypnuty javascript otevrelo alespon v tom samem okne.

Jinak jako nahrada za target jde pouzit
<a href="document.html" rel="external">external link</a>
vice viz
http://www.sitepoint.com/article/standards-compliant-world
Miloš
Profil
Lung Tien
za to tam return false, aby se to tem, co maji vypnuty javascript otevrelo alespon v tom samem okne
Mají-li však zakázaná popup okna a přitom funkční javascript, nic se jim neotevře. Řešení je http://www.sweb.cz/pichlik/archive/2003_04_13_archive.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lung Tiena:
To je typický hack na validátor -- vyhýbáš se target="_blank" v HTML a místo toho nastavíš target="_blank" v JavaScriptu. Proč to děláš?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0