Autor Zpráva
Kokjui
Profil *
deklaroval jsem dosavad takto, ale u pripony .xhtml
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"><html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
ale ted bych chtel pouzit treba .php nebo .html a ono to pise neco v tomto smyslu:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in xx on line 1
takze musim vyndat <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> a jede to.
proc a co s tim lze delat?na w3c.org to tam maj a bez problemu i na ie, kdezto mi kdyz dam ie u .xhtml tak to nabidne ze to stahne nebo otevre a otevreno se to otevre v firefoxu
Leo
Profil
Protoze mate v php.ini povolene short open tags (<? misto uplneho <?php) takze prvni radek bere jako kod php a hlasi syntaktickou chybu. Dejte to do echo a mate pokoj. Leo
habendorf
Profil
Jen pro úplnost ještě možnost bez echa:

<<?php ?>?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
jozob
Profil
Kokjui
"kdezto mi kdyz dam ie u .xhtml tak to nabidne ze to stahne"
Server posiela spoločne s dokumentom akési "označkovanie", zvané MIME typ, ktoré prehliadač zohľadní pri rozhodovaní, čo s dokumentom urobí. Posielaný MIME typ závisí od prípony. Ak použiješ príponu .xhtml, server pošle MIME typ application/xhtml+xml, čo je MIME typ určený pre XHTML dokumenty. Pretože IE tento MIME typ nepozná (nepozná XHTML) - nevie čo má robiť s dokumentom, ponúkne dokument k stiahnutiu (podobne ako napríklad ZIP alebo EXE súbor).

"otevre a otevreno se to otevre v firefoxu"
To vďaka tomu, že Firefox XHTML pozná a XHTML dokumenty sú primárne asociované práve k Firefoxu.

Čo sa týka riešenia problému, už ho napísal Leo. Ja len doplním ako to vyzerá:
<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>'; ?>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kokjui:
kdezto mi kdyz dam ie u .xhtml tak to nabidne ze to stahne nebo otevre
To jsou věci, že? Drtivá většina prohlížečů XHTML nezná. Že pár tvých prohlížečů (přibližně dva) zvládne ten dokument zpracovat ještě neznamená, že to zvládnou všichni. Že bys místo otřepané větičky „optimalizováno pouze pro jeden prohlížeč“ použil „optimalizováno pouze pro dva prohlížeče“?
Navzdory rozšířenému přesvědčení je podpora XHTML vytrvale slabá. Až ten jazyk bude za 4 roky slavit kulaté narozeniny, možná to konečně někomu začne připadat divné.

na w3c.org to tam maj a bez problemu
Tam se snaží způsobem, jehož funkčnost žádná specifikace nezaručuje, uhádnout, zda prohlížeč XHTML podporuje. Pokud si myslí, že nepodporuje, řeknou mu, že jde o HTML dokument, a pak se spoléhají na to, že nedodrží jejich vlastní doporučení a nebude na jejich zmršeném HTML chybovat. Neber si z nich příklad. Nepoužívej XHTML.
jozob
Profil
Chamurappi
Trošku brzdi, na začiatočníka je to myslím priveľa. :o)

"Až ten jazyk bude za 4 roky slavit kulaté narozeniny, možná to konečně někomu začne připadat divné."
To bude čas, keď zmizne z trhu IE 6, bude kráľovať IE 7 (ktorý mimochodom XHTML nebude podporovať). A nakoniec XHTML zanikne. :o)
Kokjui
Profil *
no to bych se pak musel zeptat proc vetsina velkych serveru prechazi na xhtml.
ja doted pouzival html a xhtml mi moc nesedlo z duvodu ze tam blbne innerHTML casto, ale ted jsem xhtml pouzil a funguje dobre :)
Kokjui
Profil *
ie7 jiz je na svete, windows vista taky a koncem roku prijdou dalsi windowsy na linuxu mi xhtml s xml deklaraci jelo.
mimochodem tohle funguje diky:<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>'; ?>
Avaranger
Profil *
innerHTML je prasarna.... fuj... jak ho pouzijes, tak pak nemuzes uz creatovat zadne objekty, protoze ti to zasahne do DOM. Pryc s tim ;)
Kokjui
Profil *
ach tak ty radsi vytvaris kazdy element pres create :)
Taurendilek
Profil *
to zabere prilis moc mista :(
Leo
Profil
"innerHTML je prasarna"

Taky mu neholduju.

"jak ho pouzijes, tak pak nemuzes uz creatovat zadne objekty, protoze ti to zasahne do DOM."

Nechapu. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0