« 1 2
Autor Zpráva
thingwath
Profil
Haf, haf, já jsem furt Ch. říkal, že spěje k vybudování stejného fanatického davu jako předtím tak hlasitě kritizoval :-)
RPG
Profil
I já se o tom na prievanu zmiňoval. :-)
klokyn
Profil
Heh, viete s kým v tejto téme najviac súhlasím? S habendorfom. Presnejšie s týmto výrokom:

Vy se prostě nudíte :o) Jděte ven, je tam hezky.

Myslím, že fanatické úvahy, aké tu niektorí predstavujú sú viac ako zbytočné. To vás tak veľmi trápia problémy okolo vlastnej DTD, validácii, W3, atď? Webdesignéri by podľa mňa mali riešiť iné problémy, zdokonaľovať svoje weby tak, aby boli dokonalé pre obyčajných návštevníkov, alebo vyhladávače. Namiesto toho sa tu hádate o hlúpych detailoch, ktoré nemá význam riešiť, pretože veci ktoré sú nastolené nezmeníte a treba sa prispôsobiť tomu čo máme a využiť to čo najlepšie. Slepé chytanie za slovíčka je asi naozaj len výplodom strašného nudenia. A tak dúfam, že niekto strašne unudený ma zase chytí za tieto slová...
jozob
Profil
klokyn
Nechcel som zájsť do osobných invektív, ale sám si asi neobjavil kúzlo značkovacích jazykov. A čo sa týka toho "nudenia sa", bolo to myslené skôr smerom k debate okolo W3C.

Ja si DTD nerobím preto, aby som zabil čas. Neboj sa, nabitý rozvrh mám až až. So značkovacím metajazykom SGML sa hrám v rámci samoštúdia webových technológií. Je to podobné, ako napríklad s vedou a výskumom. Poprel by si vedu a výskum? Myslím, že je blbosť popierať niečo takéto.

Preto sa prosím držme témy (pripomínam -- DTD) a nezachádzajme do krajných úvah o živote webdesignéra.

Ešte malá poznámočka. Neviem ako pre iných, ale pre mňa je určite väčší cieľ porozumieť značkovacím jazykom do hĺbky ako len získať "perfektný" pocit, že som článkom nakŕmil tých 150 ľudí. Články píšem určite viac kvôli sebe ako pre iných (teda väčšinou -- staršie články som písal aj pre ľudí). Možno to znie sebecky, ale je to tak. A koniec koncov, človek je od prírody egoista. Všetko robí len pre seba -- má rád toho druhého len preto, aby sa mal sám vo vnútri dobre.
jozob
Profil
Keď to čítam znovu, ani som nezašiel do invektív, aj keď som sa chystal. Dobre mi tak :o)
klokyn
Profil
jozob
sám si asi neobjavil kúzlo značkovacích jazykov
Možno som neobjavil kúzlo značkovacích jazykov, ale objavil som kúzlo webdesignu ako celku. Nepotrebujem vedieť a čítať špecifikácie, ani sa nepotrebujem venovať do detailom týmto problémom. Moju neznalosť v smere dokonalom poznaní jazykov nepovažujem za nevýhodu.

Poprel by si vedu a výskum? Myslím, že je blbosť popierať niečo takéto.
Kto tu čo popiera?

K poznámočke
Tak tu už je cítiť Hulána. Kašlať na ľudí, doležitý som ja. Myslím, že keď budeš takto pokračovať, určite sa staneš veľmi nenávidenou osobou. Ale keď to potrebuješ, nech sa páči...

A sorry, že ja som nakoniec zašiel viac do osoby ako do hlavnej problematiky. Možno je to tým, že kde sa objavíš, začína vznikať flame. Takže ja tento OT flame ďalej rozvíjať nebudem....
jozob
Profil
klokyn
"Možno som neobjavil kúzlo značkovacích jazykov"
Chyba.

"kúzlo webdesignu ako celku"
Otázka do širokého publika: kto nie?

"Nepotrebujem vedieť a čítať špecifikácie, ani sa nepotrebujem venovať do detailom týmto problémom"
Chyba.

"Moju neznalosť v smere dokonalom poznaní jazykov nepovažujem za nevýhodu"
Ja áno.

"Kto tu čo popiera?"
Poprel si užitočnosť mojej aktivity okolo SGML a predpokladám, že to označenie fanatika sa sťahuje na mňa.

K Hulánovi
Osobne si myslím, že Hulán nemá ďaleko od ostatných ľudí. Jediný problém je, že je úprimný. Vždy povie, čo si myslí.

"Kašlať na ľudí, doležitý som ja"
Teraz ide asi o weblog, OK. Malá otázočka. Primárny cieľ Tvojho weblogu sú ľudia?
A čo sa týka mňa, nikde som nepovedal, že kašlem na ľudí. Len som úprimne vyjadril realitu a nielen moju.

"Možno je to tým, že kde sa objavíš, začína vznikať flame"
Zaujímalo by ma, kto rozhoduje o tom, čo je flame a čo nie je flame. Asi ide o diskusie na slovenských serveroch. A keď už TO ONO označíme za flame, skús porozmýšľať -- je lepší flame s pravdou alebo pokojná diskusia plná demagógie, klamstiev, nepresných tvrdení? Ako sa hovorí, pravda bolí.
klokyn
Profil
K prvej chybe
Nemyslím, že skrývajú až také veľké kúzlo. A nemyslím si ani, že samotné kódovanie stránky je až také očarujúce a zábavné. Očarujúci je až samotný výsledok a nie kopa značiek (to som naznačil príliš polopatisticky)

K druhej chybe
Chyba to určite nie je. Existujú výborný webdesignéri, ktorí špecifikácie nečítali. Robia podľa teba chybu, že nepotrebujú vedieť a čítať špecifikácie?

Ja áno
A v čom som teda znevýhodnený?

K Hulánovi
Ľudia majú radi úprimnosť. Ale nemajú rád, keď ich niekto uráža. Keby bol úprimný, ale podal by to čo si myslí krajšie, mali by ho ľudia radšej. Ja osobne proti nemu nič nemám..

Primárny cieľ Tvojho weblogu sú ľudia?
Áno, bez nich by to bolo zbytočné. Všetko, čo súvisí s webdesignom predsa robím pre ľudí. Aký zmyslel by bolo tvoriť stránky, alebo písať články pre svoju potrebu? Mám z ľudí radosť (nemyslím z návštevnosti)...
jozob
Profil
klokyn
"Nemyslím, že skrývajú až také veľké kúzlo."
Myslíš si to, pretože ho ani nehladáš.

"Existujú výborný webdesignéri, ktorí špecifikácie nečítali. Robia podľa teba chybu, že nepotrebujú vedieť a čítať špecifikácie?"
Za výborného webdesignéra považujem len človeka, ktorý porozumie značkovacím jazykom.

"A v čom som teda znevýhodnený?"
To je skôr otázka na Dera. Ten vie o tomto pekne rozprávať.

"Ľudia majú radi úprimnosť. Ale nemajú rád, keď ich niekto uráža. Keby bol úprimný, ale podal by to čo si myslí krajšie, mali by ho ľudia radšej."
Som zvedavý, ako by si vyjadril urážku tak, aby sa niekto neurazil. Skrátka, keď chce niekoho uraziť tak ho urazí akýmkoľvek spôsobom. Na spôsobe nezáleží -- úražka je vždy urážka.

"Všetko, čo súvisí s webdesignom predsa robím pre ľudí"
Klameš.

"Aký zmyslel by bolo tvoriť stránky, alebo písať články pre svoju potrebu?"
Aj Ty píšeš články pre svoju potrebu, ver mi.

"Mám z ľudí radosť"
A to znamená čo? Si egoista. Radosť je osobný pocit -> píšeš pre ľudí, z čoho máš radosť -> si egoista, pretože chceš mať radosť Ty.

Nepoznám človeka, ktorý by nepísal web pre svoj prospech. Človek je už zo svojej podstaty egoista. Dnes sme o tom diskutovali v škole na psychológii. Samotná psychologička to potvrdila. Ver mi.
klokyn
Profil
jozob
Ako myslíš. Takže všetci sme tu egoisti a webdesignu sa venujeme len preto, aby sme mali vnútorné blaho. Zaujímavé tvrdenie, ale zase je to len slovíčkárenie. Keď poviem, že to robím pre ľudí lebo mám z toho radosť, ty mi povieš že vlastne myslím len na seba, pretože chcem mať radosť...
jozob
Profil
klokyn
"Takže všetci sme tu egoisti a webdesignu sa venujeme len preto, aby sme mali vnútorné blaho"
Venuje sa tu snáď niekto niečomu (čomukoľvek) preto, aby sa mal zle?

"ale zase je to len slovíčkárenie"
Presne tak.

"Keď poviem, že to robím pre ľudí lebo mám z toho radosť, ty mi povieš že vlastne myslím len na seba, pretože chcem mať radosť"
Presne tak.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0