Autor Zpráva
boy ms
Profil *
Zdravim, připravuju nové stránky na adrese www.cardesign21.com
Tentokrát sem si dal na vzhledu a funkčnosti opravdu záležet a vytvořil sem layout, který běží ve všech prohlížečích pod všemi rozlišeními....ale přišel problém...po vložení doctypu se mi v IE můj layout uplně rozhodil...(natáhnul se do strany)...ve Firefoxu jede v pohodě....
Prosím poraďte co s tím...díky :-)
Timy
Profil
boy ms
njn, tak tam ten doctype nedávej.... Nebo tam dej tenhle: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
otaznicek
Profil *
tak tam doctype nedavej, co je v tom za problem?
otaznicek
Profil *
navic proc xhtml frameset? vis vubec co to je <frameset>?? =)
Timy
Profil
A hele, ono to je XHTML, tak v tom případě dej před doctype komentář nebo XML prolog
boy ms
Profil *
....doctype kvůli validitě....xhtml frameset je to poslední co sem zkoušel, nefunguje to ani se strict a transitional
boy ms
Profil *
Timy: A jak to vypada :D ?
Timy
Profil
boy ms
Co? Komentář?

<!-- Chci mít IE v quirku -->
<!DOCTYPE html>
<html>....
boy ms
Profil *
No a jako to pomůže?
Timy
Profil
boy ms
Zkus to.
boy ms
Profil *
A kam presne to mam dat?
Anonymní
Profil *
boy ms : na začátek stránky :)
boy ms
Profil *
Hmm....zkusil sem to, sice to jde ok, ale validator mi to nejak nebere :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na boy ms:
Na W3C validátoru si můžeš vybrat, podle jaké DTD chceš dokument validovat. Můžeš tedy vyhodit <!doctype> úplně.

Proč kladeš na validitu takový důraz? Červená hláška není o nic horší než ta zelená. Není to hodnocení kvality. Mít nevalidní dokument přeci není chyba.
boy ms
Profil *
Já na to kladu důraz, protože ho prostě chci mít validní...je to tak těžký pochopit...?
A od Vás jsem chtěl poradit jak to upravit pro IE, aby to šlo a bylo to validní...ne že červená hláška není o nic horší než zelená....
Timy
Profil
boy ms
pod pojmem validator mi to nejak nebere si toho člověk moc nepředstaví... Jak už jsem říkal, řešení je dát před <!doctype> komentář. To jít musí a validátor řvát nebude.
boy ms
Profil *
U zahraničních css web awards webů ti za tohle jdou hodně velký body dolu....tak to chci mít všechno v poho

Když tam dam to co tady píšeš, tak mi validator píše No doctype found
Timy
Profil
boy ms
Když tam dam to co tady píšeš, tak mi validator píše No doctype found
No to je jasný, to byl pouze ukázkový příklad, nechtělo se mi odněkud kopírovat celý doctype.

<!-- quirk -->
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
(...)
jozob
Profil
boy ms
Kašli na validátor. Píš stránky valídne a nie len vyhovujúce validátoru.

BTW: Neuvedený DOCTYPE neznamená, že je dokument nevalídny. V tomto sa validátor mýli.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0