« 1 2
Autor Zpráva
kamikadze webdesign
Profil
Reakce na koudiho:
Zajíamvý doporučení. Škoda jen, že tvoje komerční stránky, kde nabízíš tvorbu webdesignu (tedy nějaký produkt) jsou v html, tabulkovém layoutu a s ostatníma zbytečnýma kravinama.

hm stranky portfolia jsou starsi pocin - pokud by ses podival do referenci, vsechny nove jsou v xhtml... kdybych delal novy portfolio web, byl by take xhtml - to jen na okraj.

Reakce na zahona:
ano vyhledavac je program, nicmene se snazi ve svych omezenych moznostech "porozumet" webu... coz v konecnem dusledku znamena ze si z nej vytahne informace, oddeli ty dulezitejsi od mene dulezitych atd... muj nazor je ze nepouziti tabulky v layoutu usnadni vyhledavaci praci...

jinak abysme se pochopili - tabulky jsou skvela vec, jen ne v layoutu... na trideni vystupu, zmineny rozvrh hodin a na podobne veci jsou zajiste skvele....

jelikoz xhtml pouziva zavedene tagy z drivejska, neznam jediny prohlizec ktery by xhtml nezvladl... pokud zvlada css, nemuze byt prece problem...

2Chamurappi: mozna jsem neco placl, snad jsem se spatne vyjadril, ale rozhodne si nemyslim ze jsem zacatecnik!
kamikadze webdesign
Profil
2Chamurappi: diky za pochvalu prezdivky :P
thingwath
Profil
Chamurappi
Takovou hlavičku by teoreticky nebyl až tak vážný problém přidat, na druhou stranu by to mohlo povážlivě zvýšit zbytečnou režii HTTP, protože by toho mohlo být celkem dost. Ale opět, není tak děsný problém aby se prohlížeč podíval jaký jmenný prostor (prostory) tam je a podle toho vyvolat příslušnou aplikaci, na to není potřeba žádná magie (A pokud, tak jenom maličko, co by měl ovládat každý).

Prakticky si myslím, že dnes není problém to přinutit fungovat s obsahem Accept hlavičky.
Jjaa
Profil *
mozna je to trosicku off topic ale je nekde kompletni prehled html nebo xhtml "prikazu" nejlip jeste abecedne serazeny????? myslim obdoba tohohle php seznamu http://cz2.php.net/quickref.php
kamikadze webdesign
Profil
mozna ti pomuze toto:
http://www.prirucka.jonweb.cz/xhtml.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na kamikadze webdesign:
muj nazor je ze nepouziti tabulky v layoutu usnadni vyhledavaci praci
To je možná možné. Ale absolutně nijak to nesouvisí s XHTML. Správný web nepoužívá ani tabulkové layouty, ani XHTML.

jelikoz xhtml pouziva zavedene tagy z drivejska, neznam jediny prohlizec ktery by xhtml nezvladl
Vyžaduje jiný parser. Vynecháš-li ukončovací značku </head>, co se stane? V XHTML dojde k fatální chybě a obsah se stane nepřístupný. V HTML nikoliv, tam jde dokonce o povolenou techniku. Pokud na této chybě žádný prohlížeč neselhává, nepoužíváš XHTML. Nebo si snad myslíš, že rozhodující je <!doctype>? Ten je prakticky k ničemu u obou jazyků.

Musíš použít jiný MIME typ a ten většina existujících prohlížečů nezná. Stránku ani nepřijmou. A vyhledávač ji samozřejmě velmi tvrdě potrestá. Takže většina tzv. XHTML stránek užívá MIME typ „text/html“, čímž říkají všem prohlížečům, vyhledávačům i jiné havěti, že jsou psány v jazyce HTML a že by je měly rozebírat HTML parserem. Žádné cílové zařízení pak rozdíl mezi XHTML a HTML nevnímá.

pokud zvlada css, nemuze byt prece problem
Používání XHTML s CSS vůbec nijak nesouvisí. Ten X jazyk tě nenutí používat CSS o nic víc než HTML.

rozhodne si nemyslim ze jsem zacatecnik!
Nejzákladnější rozdíl mezi XHTML a HTML ti uniká, považuješ ten první zmíněný za ekvivalent Strict DTD z druhého.


Reaguji na thingwathe:
Takovou hlavičku by teoreticky nebyl až tak vážný problém přidat
To si časem uvědomí i konsorcium a probudí svoji HTTP aktivitu, aby opět vykročila vstříc plnému potenciálu.

na druhou stranu by to mohlo povážlivě zvýšit zbytečnou režii HTTP, protože by toho mohlo být celkem dost
Když chce mít ve jmenném prostoru každý svoji kompletní URL, někdy i s rokem výroby, tak je to zdržování, to ano. Takové URN bývají krásně krátké.
Prohlížeč by mohl dotyčnou hlavičku posílat jen při očekávání XML zdroje. Obrázky, CSS či JavaScript informaci o jmenných prostorech nepotřebují.

není tak děsný problém aby se prohlížeč podíval jaký jmenný prostor (prostory) tam je a podle toho vyvolat příslušnou aplikaci
Jistě. Ale když ji znát nebude, zobrazí textové obsahy všech elementů v řádku (nebo je interpretuje nějak jinak blbě). A server to nepozná.

Prakticky si myslím, že dnes není problém to přinutit fungovat s obsahem Accept hlavičky.
Až na to, že ze čtyř nejznámějších prohlížečů je smysluplně použitelná jen u dvou. Třetí v ní podporu XHTML nepřiznává (neb ten MIME typ skutečně nezná), čtvrtý se jí chlubí a pak na „application/xhtml+xml“ jde s HTML parserem.
Stejně je to zajímavé. Svět již dávno pochopil, že prohlížeč není jen jeden či dva. Nyní už prakticky každý ví, že jsou právě čtyři :-)


Reaguji na Jjaa:
Jak Psát Web / HTML. Oba jazyky mají elementy stejné.
thingwath
Profil
Jenže prohlížeč zase nemůže nijak poznat, že by měl přijít XML zdroj. Nebo, samozřejmě že může, ale jak se mu zlíbí, protože na to žádné doporučení určitě není. A kdyby bylo, trochu se tím popře smysl těch hlaviček, protože by to mohl prohlížeč poznat rovnou, že to bude XML a je to vyřešené.
Bubák
Profil
Chamurappi
čtvrtý se jí chlubí a pak na „application/xhtml+xml“ jde s HTML parserem.
Že by Konqueror? Všiml jsem si, že chybnou XHTML stránku bez uzardění zobrazí. Taktéž Links (a z něj odvozený ELinks) XHTML rozeberou jako HTML, ale to nejsou prohlížeče pro běžné požití (vynikající na dobře dělané čtivé weby).

Existuje způsob, jak poznat u bezchybné stránky, jestli byla rozebrána HTMl, nebo XHTML parserem?
Fnesveda
Profil
Ten nový připravovaný IE 7.0 s tím počítá
thingwath
Profil
Nejsem si jistý, jestli Konqueror opravdu parsuje XHTML jako HTML, možné to je, na tu chybu každopádně nereaguje chybovou hláškou, nicméně to ještě nutně nic neznamená. Koukal jsem do zdrojáků, ale je toho moc a přes celé KDE, takže jsem toho radši nechal :-) Navíc přes WebSVN se hledá naprosto blbě. K tomu to není.
Timy
Profil
Chamurappi
Musíš použít jiný MIME typ
Proč musíš? Sám jsi přece psal, že nemusíš.

thingwath
Nejsem si jistý, jestli Konqueror opravdu parsuje XHTML jako HTML
Hmm, evidentně jsem po tom festivalu mimo, můj odkaz směřoval na Safari... Ale tak to už je jedno, Safari se tedy také chová zvláštně (poslední odstavec)
habendorf
Profil
Timy: Myslel jsi tohle ?
Timy
Profil
habendorf
Jujda, opraveno, díky, ale myslel jsem něco jiného :-).
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0