Autor Zpráva
kuchi
Profil *
Mam problem s validitou stranek http:\\bilovec.dekanat.cz. Stranky byly validni, posledni dobou se vsak ke vsem odkazum prida cislo phpsessid a validator hlasi "cannot generate system identifier for general entity PHPSESSID". Odkazy jsou ciste hmtl bez generovani PHP, netusim proc se tam to PHPSESSID pridava.
WanTo
Profil
Někde bude nějaká chyba (možná v konfiguraci), protože běžně se ID ukládá co cookies.
Hugo
Profil
WanTo

To ani nemusi byt chyba, nektere servery maji nastavene sessions tak, ze vkladaji do vsechn odkazu PHPSESID, nekdy se to da vypnout ve skriptu, nekdy ale ne.
kuchi
Profil *
a jak by to mohlo jit vypnout ve skriptu?
WanTo
Profil
Jinak bych řekl, že validátoru vadí znak &, pokud tam někde je. Chtělo by to PHP nějak přinutit, aby vkládalo &.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kuchiho:
Validátor ti říká, že nezná entitu jménem „PHPSESSID“. Ty takovou znáš? Ne. Já také ne. Prohlížeče také ne. Proto ten ampersand v adrese nebudou chápat jako uvození entity, ale jako ampersand. Radí jim to i sama specifikace.

Užíváš HTML (tedy MIME typ „text/html“), takže tě tahle „chyba“ trápit nemusí. V případě XHTML by mohla způsobit nefunkčnost stránky, ale to ti nehrozí, jelikož se prohlížeče nemají řídit podle <!doctype>.
jozob
Profil
WanTo
"chtělo by to PHP nějak přinutit, aby vkládalo &amp;"
Alebo ručne upraviť query string až po samomtnej úprave skriptom, ak je to možné.
nightfish
Profil
Alebo ručne upraviť query string až po samomtnej úprave skriptom, ak je to možné.

Daleko lepší je to řešit systémově - úpravou konfigurace PHP na serveru (btw už nějakou dobu - imho alespoň 2 roky), má PHP ve výchozím nastavení doplňování ampersandu zapsaného entitou a na rozdíl od Register_globals tohle nemá žádný vliv na funkčnost stránek, takže se tím provozovatel serveru nemůže ohánět...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0