Autor Zpráva
inocencz
Profil
HTML umím tak napůl a rozhodl jsem se že se pořádně naučím XHTML. Našel jsem si na interval.cz kompletního průvodce XHTML od Koska ale hned na začátku mám problém s českými znaky. Zkoušel jsem zkopírovat zdrojový kód první ukázkové stránky ale nefunguje mi tam písmenko š - nejspíš mi chybí nějaký externí soubor který je potřeba pro bezproblémové zobrazení češtiny nebo co. Tímto prosím o pomoc s češtinou v kódování iso-8859-2 (ve Windows-1250 to sice funguje ale jak jsem řekl - chci se XHTML naučit, ne dělat kompromisy a nechávat problémy nevyřešené).
Casero
Profil
inocencz
no neí to tím že to otvíráš v notepad - a tam je to wndows-1250, nebo se ti zobrazuje špatně na stránce, zkus třeba PSad a tam si nastvait kodovani stránky
djlj
Profil
Co má XHTML společného s iso-8859-2? Použij windows-1250.
inocencz
Profil
Casero
PSPad používám, kódování nastavuji, problém přetrvává

djlj
V tomto topicu se ptám jak zproznit iso-8859-2...
djlj
Profil
inocencz
Tak, že soubor uložíš jako iso-8859-2 (Notepad, PSPad). Ale s XHTML to nemá nic společného.
inocencz
Profil
díky :)
Víš důvod proč píšu sem je ten, že podle mě je tu spousta lidí kteří mi vysvětlí proč mi to nejde - jako iso-8859-2 jsem to uložil -> české znaky blbnou.

PS: V tomto topicu se ptám jak zproznit iso-8859-2...
Tak, že soubor uložíš jako iso-8859-2 (Notepad, PSPad). Ale s XHTML to nemá nic společného.
Jako iso-8859-2 jsem to uložil už na začátku, jak bych jinak mohl říkat že mi blbne iso-8859-2??
nightfish
Profil
inocencz
dej tu stránku na web a pošli odkaz...
inocencz
Profil
Táák - přišel jsem jak na to, děkuji Caserovi. djlj - přeji ti více trpělivosti s neznalými lidmi a taky děkuji - přemýšlel jsem a přitom zíral na ..PSPad) co jsi napsal v tvé poslední odpovědi když mě napadlo jak to vyřešit. Bez tebe bych neměl ten správný zírací bod a třeba bych na to nepřišel :)
inocencz
Profil
Stránku na webu mám ale jelikož jsem problém vyřešil není třeba ji zveřejňovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0