Autor Zpráva
Uši
Profil *
Jak to, že zápis :
body, html{scrollbar-track-color: #ffffff; 

scrollbar-face-color: #eeeeee;
scrollbar-highlight-color: #000000;
scrollbar-3dlight-color: #999999;
scrollbar-darkshadow-color: #000000;
scrollbar-shadow-color: #eeeeee;
scrollbar-arrow-color: #000000; }

Není validní?
Dero
Profil
Uši: Vlastnosti pro obarvení scrollbaru jsou proprietární výmysl Microsoftu. Ale o validitu stylopisu se stejně starat vůbec nemusíš, pokud to nemáš vyloženě nařízeno od klienta.
Uši
Profil *
Já se o validitu celkem vůbec nestaram (pokud to vysloveně někdo nechce a i tak mu dlouho vysvětluju, že je to vlatně téměř k ničemu), jen mě to zaujalo, že takovou věc jako barvení scrollbaru W3C nezkousne
quinux
Profil
Uši
No validátor funguje podle specifikace a když ve specifikací něco není, tak je jasné, že to vyhodí jako chybu. Ostatně obarvit scroolbar umí jen IE (no a mám pocit, že to zvládá i opera), ale i kdyby to uměly všechny prohlížeče tak být tebou bych se toho vyvaroval, protože mnohdy zvolená kombinace barev scrollbar "zneviditelňuje" a uživatelé ho pak marně hledají (neříkám, že je to tvůj případ).
Uši
Profil *
Máš pravdu, zvládá to IE a Opera, osatatní ne. Já si s tim hraju jen někdy když se koukneš na tohle co sem sem dal, tak je viditelnej velmi dobře (ladil jsem to, aby tam byl pouze posuvník - pozadí bylo bílé). Zatím co jsem dělal stránky tak buď chtěli validní nebo s obarvenym scrollbarem, ale až si nějakej pitomec usmislí, že chce oboje, vysvětluj to někomu....
Bubák
Profil
když ve specifikací něco není, tak je jasné, že to vyhodí jako chybu
A v popisu té chyby to je jasně napsáno.

quinux
Opera umí barvit scrollbar. Musí to být povoleno, implicitní nastavení je barvit, "kdysi" bylo implicitní nastavení nebarvit.

Hezké obarvení scrollbaru je umění, které málokdo zvládá. Amatéři ho obarví kýčovitě, profíci zase zpravidla scrollbar nebarví.
Bubák
Profil
pitomec usmislí, že chce oboje
Nemůže mít kulatý čtvereček.
Řešením jsou podmíněné komentáře, ale to nepřečte Opera. Určitě jsou i "hacky na validáror", aby i Opera dostala svoje, ale já je neznám.
Uši
Profil *
Myslím, že bych diskusi ukončil co jsem potřeboval jsem se dozvěděl....
To jsem asi profesionální amatér.... ale barvim to jen někdy
HeWeR
Profil
Bubák
Určitě jsou i "hacky na validáror", aby i Opera dostala svoje, ale já je neznám.
Co třeba:

<link href="styl.css" type="I-love/HeWeR">

:o) ?
Bubák
Profil
HeWeR
Úplně jsem naň zapoměl, přitom ho mám ve sbírce i se svým čerstvým objevem (odlišení Konqueroru a Opery):
http://teststranek.kvalitne.cz/konqueror-opera/

Zásadně používám "text/blabol" - i když jsem to ještě nevyužil :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0