Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Jaký je rozdíl mezi striktním a přechodovým !doctype?
Polaroid
Profil
Především slouží jako přepínač mezi standardním a quirk módem v IE6 a Opeře7.

Ostatní záležitosti, spojené s validitou myslím nejsou pro běžného webdesignera vůbec podstatné!
Wan-To
Profil *
V striktní verzi mi totiž špatně fungují CSS, ale nevím proč. Konkrétně width a height 100% v matrjošce, roztáhne se to pouze k pravému dolnímu rohu textu.
Polaroid
Profil
Tvůj problém jsem tak trochu nepochopil, ale se striktním doctype prostě přichází standardní mód v IE6, tj. do šířky resp. výšky se nezapočítává border, ani paddding, jak asi výš, no a z toho vychází nejspíš tvůj problém!

BTW: Striktní dtd není víc, než přechodový a není proto vůbec žádný důvod ho používat, nehledě na to, že použitím striktního doctypu se změní vykreslování tvých stránek v IE6 a ostatních verzích MSIE, z čehož potom plyne potřeba dalších hacků, což je podle mě poměrně zbytečné.

PS: Ještě mě napadá, že jestli notně potřebuješ ten striktní doctype pro jiné prohlížeče než pro MSIE, tak to napiš v XHTML a předřaď definici dtd xml deklaraci.
Potom bude doctype exploderem ignorován, jelikož IE vyžaduje doctype na prvním řádku dokumentu.
Wan-To
Profil *
V striktní verzi mi totiž špatně fungují CSS, ale nevím proč. Konkrétně width a height 100% v matrjošce, roztáhne se to pouze k pravému dolnímu rohu textu.
Jsi až přehnaně chápavý - můj problém nesouvisí s padding, ani border. Jestli neumíš číst, Polaroide, tak používám matrjošku. Jenže ta se ve strikním doctype neroztáhne na celých 100% ale pouze k pravému dolnímu rohu textu.
Honza Hučín
Profil
Ano, prosím, držte se tématu.

Je třeba rozlišit, zda se bavíme o doctype, nebo o módu prohlížeče. Přechodových doctype je celá řada, viz http://wellstyled.com/html-doctype-and-browser-mode.html .

Pokud jde o standardní mód IE, IMHO je ho velmi vhodné používat. Hlavním důvodem je to, že standardní mód přibližuje chování IE 6 moderním prohlížečům. Je pravda, že verze IE 5.x se budou chovat i se striktním doctypem stejně = chybně, ale pětkové verze jsou na ústupu a možná za rok už poklesne jejich podíl natolik, že bude možné je odříznout od stylů (jak se to teď dělá u IE a NN 4). Nevím, jak přesně má vypadat slibovaný "nový" IE, ale odhaduji, že ve standardním módu poběží podobně jako šestka, ne-li líp.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0