Autor Zpráva
Pedro
Profil *
Kdy tento prolog působí problémy?
mat
Profil
MSIE 6 zobrazuje stránky, které mají xml deklaraci, v nestandartním režimu - dá se tomu předejít tím, že stránky kódujete v utf, tady pak xml prolog není povinný.
Yuhů
Profil
to se musí vzít ze široka.

Pokud se má vykreslování stránky v Exploreru podobat tomu, jak to vykresluje Mozilla (standardně), je potřeba na úplný začátek stránky pro Explorer vypsat striktní doctype. Pokud se striktní doctype neuvede, explorer kreslí v tzv. quirk módu, což znamená například větší písmenka nebo trochu užší boxy (zjednodušuju).

Jenomže když se před standardní doctype uvede ještě xml prolog, tak IE nepochopí, že to má kreslit ve standardním režimu a dál to kreslí v quirk režimu.

http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
mat
Profil
abych to zase trošičku zúžil...:)

Pedro: pokud tedy použijete XHTML dokument (ať již se strict či transitional doctype) a uvedete na jeho začátku xml deklaraci,, je použití XHTML doctype v MSIE 6 nanic - tenhle prohlížeč si pak stránku formátuje po svém, jako třeba MSIE 5.5 atd (tedy, jak píše Yuhů nestandartně, v quirk modu, s chybným box-modelem aj.
Pokud tedy chcete, aby MSIE 6 zobrazoval vaše XHTML dokumenty stejně (skoro stejně) jako Mozilla apod. (tedy podle standardů) nesmíte xml deklaraci v dokumentu použít - toho lze docílit použitím kódování utf, kdy se deklarace xml použít nemusí.
Ještě jednou připomínám - týká se MSIE 6 a dokumentů XHTML, prohlížečů na gecku (mozilla apod.) se problém netýká, jak je to s Operou nevím.
Pedro
Profil *
Všem Vám děkuji za odpověď
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0