Autor Zpráva
Mišák
Profil *
zdravím, mám problém se značkou
<br>
Když chci aby to bylo podle XHTML, kde jsou všechny značky párové musím zalamovat takto
<br>   </br>
, jenže to mi IE odřádkuje dvakrát, ale Firefox nikoli. Tak jak to interpretuje Mozilla mi vyhovuje ale vadí mi to v IE. Jak to je teda s validitou v XHTML u značky
<br>
když ji neudělám párovou tak je to ok ve všech browserech ale není to asi validní. Co vy na to? díky
nightfish
Profil
<br />
Mišák
Profil *
díky, sice mi CSE HTML Validator píše:


1. Warning in line 23 at character 75: For backward compatibility with HTML, use a space character before the '/' character.

ale už to neoznačuje červeně.
nightfish
Profil
no, před tím lomítkem jsem napsal mezeru, ty ji tam nemáš? pak by to mělo být v souladu s doporučeními...
Mišák
Profil *
heh, lol, mezera a je to ok! problém mezi klávesnicí a židlí vyřešen. Díky moc
nightfish
Profil
Mišák
inu, ono by v podstatě asi stačilo si přečíst, co ti ten validátor napsal... ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mišáka:
Lomítko tam při typu „text/html“ nikdy být nesmí, má-li být stránka kompatibilní s vyhovujícími HTML prohlížeči.
Dero
Profil
kompatibilní s vyhovujícími HTML prohlížeči

Které prakticky neexistují. Co tak jeden napsat, Chamurappi?
krteczek
Profil
Teda jestli to chápu správně, tak minimálně tři prohlížeče (ie,opera, mozilla) veškeré html správně zobrazí, horší je to s implementací kaskádových stylů, které (jak víme) každý prohlížeč chápe trošku jinak...
krteczek
DoubleThink
Profil *
Chamurappi pouze naráží na to, že v SGML módu (vždy, když server pošle text/html hlavičku) prohlížeč lomítko vnímá jako syntaktickou chybu, kterou musí opravit (a nebýt mezery, tak by to odnesl i poslední atribut).
Pajuc
Profil *
krteczek
Ve specifikaci HTML4.01 je uvedeno, že "Visual user agents must ensure that the content of the Q element is rendered with delimiting quotation marks. Authors should not put quotation marks at the beginning and end of the content of a Q element." Které verze oněch zmíněných prohlížečů toto dodržují?
Dero
Profil
Teda jestli to chápu správně, tak minimálně tři prohlížeče (ie,opera, mozilla) veškeré html správně zobrazí

Omyl. Veškeré HTML nezobrazí správně ani jeden z nich - a vlastně žádný z používaných prohlížečů, které znám. Doporučuji googlit termín SHORTTAG.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0