Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahojte, potřebovál by sem vědět lesti je lepší použit v xhtml pro tučné písmo <strong> bo <b>?
Asi to funguje šecko stejně, ale potřebuju, aby to bylo validní. Tož poradíte?
AlešD
Profil
Validní (i ve strictu) je obojí.
souki
Profil
V kterém xhtml? IMHO jsou ale validní obě všude. Zajímavější by byla otázka na SEO.
Filips
Profil
Anonymní
<b> je kratší :)

Zajímavější by byla otázka na SEO
Já osobně píšu <b> (je kraší jak sem říkal :) ) a vzhledem k SEO to bude jak? Tedy co je lepší?
Casero
Profil
Možná taky vzhledem k sematice...
souki
Profil
B = bold = grafická změna významu
Strong = strong = část textu má informačně vyšší význam..
...ale jestli to ještě vyhledávače rozlišují, to netuším
DoubleThink
Profil *
ale jestli to ještě vyhledávače rozlišují, to netuším
Nerozlišují - jestli ano, tak jedině ve prospěch <b>
marvas
Profil
takže <b> je lepšie pre SEO a prečo potom napríklad Dreamweaver dáva na tučné písmo vždy <strong>?
AlešD
Profil
B nebo STRONG bude, podle mě, robotům úplně jedno, ve finále je to "tučné" písmo, které má jaksi vždycky význam zvýraznění něčeho. Věřím tomu, že elektronické oči robotů to vidí stejně, nebo alespoň podobně, jako já.

P.S.: sláva W3C, že nám tam nechala strong i b, aspoň se máme o čem handrkovat ;-)
marvas
Profil
sláva W3C, že nám tam nechala strong i b
Áno na čo tam sú dve možnosti ako spraviť jednu vec.
Anonymní
Profil *
není to to samé, je to tak jak psal souki, b je bold a strong je zvýraznění důležitého textu a je jen na prohlížeči jak to zobrazí, neboť strong může napsat klidně kurzívou a em třeba jako bold. takže najistotu můžete používat bold, ale teoreticky pro sémantiku a SEO je lepší strong.
Miloš
Profil
Paroubek je <b>tučný</b> a myslí si, že je <strong>důležitý</strong>. Jasné?
Stejně tak jako že strom ve větru je <i>skloněný</i>, ale zdaleka není tak <em>důležitý</em>
Více viz semantika.name.
AlešD
Profil
Miloš: určitý sémantický rozdíl mezi B a Strong samozřejmě cítím, ale ve finále to vyjde téměř vždy nastejno. Tučně.

Zajímavější je použití tučného písma (a kurzívy) například při konvenci zápisu matematických značek: <b>vektor</b>, <i>skalár</i>, tady nejde o zdůraznění a přitom ani o "pouhé" formátování textu, má to totiž dost podstatný význam. Použití STRONG mě třeba v tomto případě připadá jako blbost.
Miloš
Profil
AlešD
Kdyby ses podíval na mnou uvedený odkaz, nemusel jsi to sem psát:
„Pokud se ale vektory obvykle zapisují tučným písmem, vypadal by správný zápis vektoru takto: Vektor <b>v</b> vynásobíme třemi.“
llook
Profil
Webové stránky prohlíží dvě skupiny uživatelů - lidé a roboti. Člověk nevidí mezi důležitým a silným textem žádný rozdíl (obojí chápe jako text s "informačně vyšším významem", díky pár set let staré typografické konvenci). Robot, který se snaží pochopit, jak stránku chápe člověk (například roboty vyhledávačů), by tam logicky taky neměl žádný rozdíl dělat.
souki
Profil
llook
Robot, který se snaží pochopit, jak stránku chápe člověk
Přijde mi, že se často snaží být chytřejší
Anonymní
Profil *
Tutovka je <b><strong></strong></b>
habendorf
Profil
Tutovka je <b><strong></strong></b>

To není tutovka, to je blbost.
Miloš
Profil
Anonymní & habendorf
To je tutová blbost!
Anonymní
Profil *
To byl žert. Sorry.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0