Autor Zpráva
rkomoras
Profil
V CSS jsem si navolil barvy pro scrollbar do divu (scrollbar-face-color: rgb(48,91,207); scrollbar-arrow-color: White...).
Validátor http://jigsaw.w3.org/css-validator/ nezná tyto definice v žádné verzi.(počítal jsem s tím, že to bude v CSS2 validní)
Anonymní
Profil *
barvení scrollbaru je mkvosofťácká vymyšlenina, proto to není validní, taky ti to vezme jen IE a myslim Opera od verze 9.0
Bubák
Profil
Podporuje to Konqueror a Internet Explorer od verze 5.5. V Opeře od verze 7.2 (možná 7.1)
Ze stránky www.jakpsatweb.cz/css/css-scroll-color.html
Dříve se bylo barvení lišty v Opeře vypnuté a dalo se zapnout, od verze 8.? (nevím přesně, proto otazník) je barvení lišty v Opeře zapnuté a dá se vypnout.

Také CSS je "mkvosofťácká vymyšlenina".

Doporučil bych nebarvit lištu, ale pokud na tom trváš, tak se na (ne)validitu vlastností scrollbar-něco-color vybodni.
llook
Profil
Opera to myslim brala i dřív. Není to validní v žádné verzi CSS od W3C, ale použití je zcela bezpečné.

P. S.: Dá se říct, že většina technologií, na které se dnes lze v prohlížečích spoléhat, jsou mosaicovské, microsofťácké, netscapovské a nebo mozillovské vymyšlenosti.
rkomoras
Profil
Opera 9.10 mi to nebere.
Bubák
Profil
Opera 9.10 mi to bere, windowsová i linuxová.

Koukni na příklad:
www.jakpsatweb.cz/css/css-scroll-color.html
přibližne v půlce stránky je odstavec se zelenou lištou, je to tímhle kódem:

<p style="scrollbar-face-color: green; width: 300px; overflow: auto; height: 90px">

Pokud na uvedené stránce nemáš u odstavce, který začíná textem "[i]Například toto je odstavec, který má omezenou velikost a má nastaveno overflow: auto", zelený scrollbar, koukni do nastavení Opery:
Nástroje > Nastavení... > Pokročilé volby > Obsah > Nastavit styly > Povolit styly pro posuvníky.

Nevím proč, nestudoval jsem to, protože mi to k ničemu není, ale na stránce www.jakpsatweb.cz/priklady/overflow-layout.html v Opeře 9.10 posuvníky obarvené nemám. Podezřívám doctype, ale to je opravdu jen můj dohad.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0