Autor Zpráva
radozaj
Profil
Ahoj,
vie mi niekto poradiť, čo znamená táto chyba a ako ju odstrániť? pokus5
Myslím tú: Byte-Order Mark found in UTF-8 File.
Za všetky odpovede ďakujem.
Dero
Profil
radozaj: Musíš tzv. BOM odstranit. Přeulož ten dokument v jiném textovém editoru, například PSPadu (ve kterém se dá nastavit, jestli ukládat s BOM nebo nikoliv).

http://en.wikipedia.org/wiki/Byte_Order_Mark
radozaj
Profil
Súbor som uložil cez Notepad a keďže v hlavičke zdrojáku mám, že používam UTF-8, tak som v Notepade pri ukladaní dal encoding: utf-8. Ale to zrejme ten BOM nie je, inak by mi to šlo. OK, takže stiahnem napr. PSPad.
Ešte by som sa chcel spýtať, či je to závžná chyba, lebo inak napísalo, že VALID.
Dero
Profil
radozaj: Není to nikterak závažná chyba, ale kdybys chtěl používat na takové stránce PHP, asi by Tě překvapilo, že při některých operacích (například volání fce header) by parser zahlásil chybu "headers already sent". To je způsobeno tím, že BOM jsou ve skutečnosti tři bajty dat, které se přenášejí klientovi a tím vyvolají poslání hlaviček souboru.

UTF-8 jsi zvolil správně, kódování taky, tam problém není. Chce to jen uložit UTF-8 bez BOM, což notepad AFAIK neumí (ale nevím, nepracuji s ním).
radozaj
Profil
No tak som nainštaloval PSpad, preuložil som ten súbor a všetko je OK.pokus5a Ale nič som nenastavoval: ani kódovanie, ani BOM. Robí to automaticky?
Dero
Profil
Robí to automaticky?

Ve výchozím stavu se BOM do souborů nepřidává, takže ano, vše by mělo být v pořádku.
radozaj
Profil
OK díki
Bubák
Profil
Sice se tady několikrát psalo, že Notepad ukládá BOM, ale já jsem nevěřící Tomáš, tak jsem si to vyzkoušel a uložený soubor prohlídnul v HEXA exitoru, BOM tam je:
EFBBBF, jinak taky 
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0