Autor Zpráva
Vladosik
Profil *
To jsem zase ja:-) Snazim se zvalidovat stranky, ktery mam udelany pres ramy. Vubec ale netusim, jak mam pouzit doctype pro ramy. Tedy presneji. Na stranky ktere jsou zobrazovany v tech ramech, jsem vlozil normalni doctype bez podpory ramu a je to relativne v poho. A doctype s podporou ramu jsem vlozil pouze na stranku default.html, na ktere mam vlastne ty uvodni ramy nadefinovane. Ale validator mi hazi tyto dve chyby:

end tag for element "HEAD" which is not open.

document type does not allow element "BODY" here.

Head zacaty mam a body je taky na svem miste. Nevim kde by mohla byt chyba.
A druhej dotaz. Dava se doctype s podporou ramu jen do teto stranky a na tech ostatnich je normalni doctype, nebo ne?
Bubák
Profil
Napoprvé jsem tady napsal pěkný blábol, koukni na příklad na W3C:
http://www.w3.org/TR/html401/present/frames.html#h-16.1
Vladosik
Profil *
To uz jsem cetl. Tagy <head> a <body> muzou byt jen v noframes? To jsem nikdy neslysel. Myslel jsem ze kdyz mam ramy, tak do <head> nadefinuju frameset a tim to je hotovo, takhle jsem to aspon vzdycky cetl. Vubec nevim co si mam pocit tedy s tim, abych ty chyb opravil...
tiso
Profil
Vladosik
Tak to vyzerá že nevieš čítať, pozri si ten zdoják na odkazovanej stránke a porovnaj ho s tým čo si naklepal ty...
Vladosik
Profil *
Tiso
Jeste pred chvili tu byl jinej odkaz vis. Bubák zmenil prispevek.

Bubák
JJ, diky za odkaz, nakonec jsem to pochopil a povedlo se zvalidovat. Diky tomu odkazu ale zjistim jeste vic veci, takze dik.

Uz mam akorat nadefinovany u ramu bordercolor, kterej mi to nechce pustit. To asi jedine pres CSS ze?
tiso
Profil
Vladosik
To je možné, ale za tým že nevieš čítať si stojím, inak by si mi nemenil začiatočné písmeno nicku...
Bubák
Profil
Omluvám se za zmatek.

Nevím, jakou podporu má bordercolor mezi prohlížeči, ale v CSS by to mělo jít nějak takhle:
body: {
border: 5px solid red;
height: 100%;
margin: 0; padding: 8px;
-moz-box-sizing: border-box;
box-sizing: border-box; }

CSS deklarace je samozřejmě pro stránku, kde má být rámeček. Není problém nadefinovat jiný rámeček, toto je pouze příklad.

tiso je velmi citlivý na svou přezdívku. Tady nedorozumění vzniklo tím, že jsem změnil příspěvek, ale jak já sleduji, tak ve většině případů (nesleduji všechny) bych se přiklonil na stanu tisa.
Dero
Profil
Vladosik
tiso

Vaši následnou debatu, která se stočila do ostře osobní roviny, jsem promazal.

Vladosik

Mohu téma zamknout?
Vladosik
Profil *
Bubák: Díky moc zkusim to

Dero: Omlouvam se, urcite to muzes zamknout (radsi). Dekuju
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0